Опинившись в магазині з відеотехнікою, недосвідчений покупець напевно розгубиться. Погодьтеся, в даний час вибрати є з чого. І цього разу ми торкнемося питання вибору монітора для домашнього ПК, пройдемося по найбільш важливим параметрам.
При покупці домашнього ПК рідко ми вникаємо в тонкощі начинки і намагаємося довірити складання професіоналам після обговорення бажаних параметрів. Зате що стосується зовнішнього вигляду вашого домашнього комп’ютера, то тут ви можете проявити ініціативу. Однак не варто думати, що дизайн монітора є дійсно важливим параметром при виборі. Є досить багато інших пунктів в питанні, як вибрати монітор для комп’ютера, і з ними познайомимося в даній статті.
Як правильно вибрати монітор для домашнього комп’ютера?
Незалежно від обраної моделі з існуючих видів моніторів для комп’ютера, першим пунктом ми завжди розглядаємо діагональ. І цей параметр дуже важливий. Все, що знаходиться в межах 20 дюймів, відноситься до бюджетного сегменту. Масовий сегмент стартує з 20 дюймів і не перевищує 24. Далі йдуть перспективний і ексклюзивний сегменти. Тут важливо розуміти для яких цілей ви купуєте монітор. Є так звані вигнуті монітори для комп’ютера. Багато суперечок точиться навколо цієї новинки. Одна частина користувачів впевнені в хитрий маркетинговий хід. Друга частина стверджує, що вигнуті монітори для комп’ютера з’явилися не просто так, і вони часто представники моделей з найбільшими діагоналями.
У питанні, як вибрати монітор для комп’ютера, не на останньому місці стоїть пропорція і розмір зерна. Багато сучасні моделі мають пропорції, розраховані на відео в актуальному сьогодні форматі HD. Проте не варто захоплюватися полюванням на самий дорогий і хороший монітор для комп’ютера саме з точки зору пропорцій. Відео в такому форматі в масовому масштабі ви знайдете не відразу, так і в роботі з документами куди зручніше виявляються більш квадратні моделі. У пошуках відповіді, як вибрати монітор для комп’ютера, потрібно враховувати і вік користувача. Якщо стоїть завдання підібрати модель для вікової групи користувачів, розмір зерна стає важливим фактором. Грубозернисті монітори хоч і відображають картинки набагато гірше, зате всі великі шрифти читаються простіше. Чим дрібніше зерно, тим реалістичніше картинка.
У питанні, як правильно вибрати монітор для домашнього комп’ютера, також не можна не врахувати тип підсвічування і матрицю. Майже всі марки моніторів для комп’ютера використовують три основних типу матриці: TN (бюджетний варіант, ідеальний для ігор), P(M)VA (універсальний варіант з середньою швидкістю і цілком прийнятною якістю), а також IPS (дорогі моделі з відмінною передачею кольору). Багато в чому вибір матриці диктує область роботи людини, звідси і потрібні параметри. А ось що стосується лід моніторів для вашого комп’ютера, то знову все неоднозначно. З одного боку тривалість життя такого підсвічування довше, та й електроенергію вона помітно економить. Зате і ціна питання приблизно в півтора рази вище. Справедливості заради потрібно відзначити, що прогнози щодо поступового зниження цін оптимістичні.