Короткий зміст статті
- 1 Як заварити чай?
- 1.1 Як заварити чай в термосі?
- 1.2 Як правильно заварювати чорний чай?
- 1.3 Як правильно заварювати зелений чай?
- 1.4 Як приготувати імбирний чай?
- 1.5 Як заварювати і пити іван-чай?
- 1.6 Як заварювати чай масала?
- 1.7 Як правильно заварювати чай з шипшини?
- 1.8 Як приготувати чай з корицею?
- 1.9 Як заварювати чай матум?
- 1.10 Як правильно заварювати чай пуер?
- 1.11 Як приготувати обліпиховий чай?
- 1.12 Як заварювати жовтий єгипетський чай?
- 1.13 Як правильно заварювати трав’яний чай?
- 1.14 Як приготувати калмицький чай з молоком?
Розібравшись з тим, як правильно заварювати чай, вдасться отримати від чаювання максимум задоволення і користі. Різні сорти листя та вживані компоненти для приготування напою вимагають індивідуального підходу до виконання технології.
Знаючи, як правильно заварювати чай, вдасться з будь-якого сировини приготувати дуже смачний напій, отримавши від домашньої чайної трапези максимум задоволення. Прості правила приготування допоможуть поліпшити характеристики і якість улюбленого пиття.
Як заварити чай?
Базові знання, як заварювати чай в заварнику, і поради щодо поліпшення смакових якостей, знадобляться як молодої господині, так і кулінару з досвідом, який зможе осягнути раніше невідомі тонкощі приготування гарячого напою.
Як заварити чай в термосі?
Чай в термосі – рецепт варіативний і залежить першочергово від виду використовуваного сировини. Так, наприклад, традиційний і чорний чай не терпить тривалого настоювання і вимагає вживання або, як мінімум проціджування від заварки, в перші 10 хвилин після заливки гарячою водою. Використовуючи в якості заварки шипшина, сушені ягоди, імбир, лучні чи польові трави, навпаки необхідно час для максимального розкриття смаку і властивостей.
Як правильно заварювати чорний чай?
Щоб заварити самий смачний чорний чай, першочергово слід подбати про наявність якісної сухої заварки. Ніяка чайна церемонія або секрети по поліпшенню смаку не врятує продукт сумнівного походження і невисокої якості. Крім того важливо використовувати відфільтровану або джерельну воду без домішок хлору, стороннього смаку і запаху.
Інгредієнти:
- чорний чай – 2 ч. ложки;
- очищена вода – 0,5 л;
- цукровий пісок, мед, варення, лимон – за смаком.
Приготування
Як правильно заварювати зелений чай?
Наведені нижче рекомендації допоможуть розібратися з тим, як правильно заварювати зелений чай. Технологія схожа з приготуванням чорних сортів, але має і свої особливості: сировину можна заливати гарячою водою до трьох-чотирьох разів. Час заварювання залежить від необхідного ефекту. Щоб отримати підбадьорливу дію напою на організм, потрібно розлити його по чашках вже через 1,5 хвилини. Більш насичений смак і тонізуючі властивості розкриваються при витримуванні протягом 7-10 хвилин.
Інгредієнти:
- зелений чай – 2 ч. ложки;
- очищена вода – 0,5 л;
- мед, лимон – за смаком.
Приготування
Як приготувати імбирний чай?
Знання про те, як правильно заварювати імбирний чай допоможуть забезпечити себе і родину чудовим напоєм, характеристики якого не тільки дозволять отримати справжню насолоду від чайної церемонії, але і допоможуть впоратися із застудою і безліччю інших недуг. Перетертий свіжий корінь просто перетирають і заливають на 15 хвилин окропом, або ж готують за поданою далі технології.
Інгредієнти:
- корінь імбиру – 30 г;
- очищена вода – 500 мл;
- часточки лимона і мед – за смаком.
Приготування
Як заварювати і пити іван-чай?
Подальша інформація про те, як заварювати іван-чай, який славиться своєю позитивною дією на організм і численними корисними властивостями. Чудовий смак і унікальні властивості цілющого напою зберігаються при багаторазової заливці заварки окропом: допускається використовувати одні і ті ж листя до п’яти разів.
Інгредієнти:
- іван-чай – 30 г;
- очищена вода – 500 мл;
- мед або варення – за смаком.
Приготування
Як заварювати чай масала?
Наступний рецепт допоможе дізнатися, як правильно заварювати чай масала, який є традиційним напоєм в Індії і користується популярністю у справжніх гурманів і цінителів чайного напою в усьому світі. Незмінними прянощами, додаються в напій, є імбирний корінь і кардамон. Інші прянощі: кориця, гвоздика, аніс, мускатний горіх, перець і інші компоненти додаються за бажанням і смаком і не є обов’язковими.
Інгредієнти:
- чорний чай – 2 ст. ложки;
- молоко – 0,5 л;
- вода – 0,5 л;
- імбирний корінь – 40 г;
- кардамон зелений – 2 стручка;
- кориця – 1 паличка;
- перець – 2 горошини;
- гвоздика – 4 шт.;
- цукор – 2 ст. ложки.
Приготування
Як правильно заварювати чай з шипшини?
Наступний рецепт для тих, хто ще не знає, як заварити смачний чай з шипшини. Переважно скористатися для цієї мети термосом або, якщо такого немає, утеплити ємність з напоєм на деякий час. Цінний продукт не терпить тривалого кип’ятіння, але віддає максимум своїх властивостей при тривалому витримуванні у воді при температурі 75-80 градусів.
Інгредієнти:
- шипшину – 2 ст. ложки;
- фільтрована вода – 0,5 л;
- мед – за смаком.
Приготування
Як приготувати чай з корицею?
Дивовижні смакові характеристики набуває класичний чорний або зелений чай, якщо доповнити його складу корицею. Однак нерідко заварюють смачний і корисний напій, використовуючи пряність без чайного листя або мінімальна їх кількість. Для додаткового смаку можна додати при цьому часточки лимона або апельсина, ягоди, м’яту, цедру цитрусових.
Інгредієнти:
- кориця – 2 ч. ложки або 2 палички;
- очищена вода – 1 л;
- апельсин – 1 шт.;
- м’ята – 2 гілочки;
- чай чорний – 1 ч. ложка;
- мед – за смаком.
Приготування
Як заварювати чай матум?
Тих хто, знайомий з тайською кухнею, зацікавить, як правильно заварювати чай матум з висушених плодів цінного екзотичного дерева Баіль, які нерідко називають дерев’яною або кам’яною яблуком. Подібний напій не тільки смачний, а й надзвичайно корисний. Його регулярне вживання поліпшить стан здоров’я і допоможе легше і швидше впоратися з низкою хвороб.
Інгредієнти:
- сушені гуртки «кам’яного яблука» – 4-5 шт.;
- вода – 400-500 мл;
- мед, лимон – за смаком.
Приготування
Як правильно заварювати чай пуер?
Правильний чай пуер має неповторний насичений смак, вишуканий аромат, має бадьорить і злегка п’янким дією. Ідеальною ємністю для заварювання є глиняний чайник, проте його не слід використовувати для заварювання інших сортів чаю. Якщо окремого чайника ні, краще скористатися фарфоровій або фаянсової ємністю.
Інгредієнти:
- чай пуер – 2 ст. ложки;
- вода очищена – 400-500 мл;
- мед – за смаком.
Приготування
Як приготувати обліпиховий чай?
Підвищити поживність і збагатити властивості класичного чорного чаю вдасться, додавши до складу ягоди обліпихи. Заварити можна обліпиховий чай з апельсином, лимоном, додати в склад просто цедру цитрусових, паличку кориці, інші прянощі. Ягідну масу попередньо потрібно розтерти в ступі або подрібнити в блендері.
Інгредієнти:
- чай чорний – 1 ст. ложка;
- обліпиха – 150 г;
- очищена вода – 0,5 л;
- лимоновые або апельсинові часточки – за смаком;
- мед – за смаком.
Приготування
Як заварювати жовтий єгипетський чай?
Єгипетський жовтий чай – напій, одержуваний шляхом заварювання пажитника. Крім вишуканого горіхового смаку питво має масу корисних властивостей, які максимально розкриваються при правильному приготуванні. Насіння необхідно попередньо сполоснути, висушити і трохи обсмажити на сухій сковороді.
Інгредієнти:
- пажитник – 4 ч. ложки;
- очищена вода – 0,5 л;
- мед – за смаком.
Приготування
Як правильно заварювати трав’яний чай?
Надзвичайно корисні різноманітні трав’яні чаї. Залежно від використовуваного базового компонента напій матиме різну дію на організм. Наприклад, питво з м’ятою або мелісою нерви заспокоїть, чебрець і мати й мачуха допоможе при кашлі, а ромашковий чай з лимоном при болях в горлі. Будь-який напій переважно пити без цукру або підсолоджувати медом.
Інгредієнти:
- трави – 1 ст. ложка;
- очищена вода – 250 мл;
- мед, лимон – за смаком.
Приготування
Як приготувати калмицький чай з молоком?
Молочний чай, приготований з калмыцкому рецептом, додасть бадьорості і сил, надовго вгамує почуття голоду. В автентичному рецепті використовується пресований зелений чай, але через брак можна взяти і звичайний листовий. Головне, щоб продукт був хорошої якості. Молоко повинно бути в ідеалі верблюжим або кобыльим.
Інгредієнти:
- зелений чай – 1 ст. ложка;
- очищена вода – 250 мл;
- молоко – 250 мл;
- масло вершкове – 0,5 ч. ложки;
- перець чорний лавр, мускатний горіх, сіль – за смаком.
Приготування