Короткий зміст статті
Харчо — це класика грузинської кухні. Сьогодні його готують у багатьох будинках нашої країни, тому і альтернативних рецептів зібралося так багато. Далі розповімо три варіації, які найбільш наближені до традиційного страви.
Грузинська кухня славиться рецептами пряних, гострих і ситних страв на м’ясній основі. За багатство смаків і ароматів ця кухня полюбилася їдцям з усіх куточків світу, саме тому багато класичні грузинські рецепти з часом обросли величезною безліччю варіацій. Суп харчо не є винятком, його класичний рецепт неодмінно включає яловичину, велика кількість часнику і зелені, інші складові варіюють в залежності від району, в якому готується страва.
Класичний рецепт супу харчо з рисом
Як ми відзначили раніше, грузинські страви славляться своєю ситністю. Для збільшення поживної цінності в бульйон додають рис, який, в поєднанні з м’ясом, прекрасно бореться з голодом на довгі години вперед.
Інгредієнти:
- волоські горіхи — 115 г;
- рис — 170 г;
- яловичина — 1,2 кг;
- ткемалі — 55 мл;
- листя лавра — 2 шт.;
- часникові зубки — 5 шт.;
- жменя свіжої зелені (кінза, петрушка);
- хмелі-сунелі — 5 м;
- гострий перець — за смаком.
Приготування
Як правило, для приготування харчо беруть шматок яловичини з жирком. М’ясо спершу обполіскують, а потім кладуть у каструлю, заливають парою літрів води і варять з лавром не менше півтора годин. При цьому варто не забувати знімати з поверхні супу будь шум і піну. По закінченні часу вийміть яловичину з бульйону разом з лавром: листя викиньте, а м’ясо наріжте. Поверніть яловичину назад в каструлю, розведіть в бульйоні ткемалі, всипте рис і варіть суп до розм’якшення зерен. Рецепт класичного супу харчо по-кавказьки практично підійшов до кінця, залишається лише доповнити суп жменею нарубаної зелені, гострим перцем, сіллю і розтертими в пасту горіхами з часниковими зубками.
Суп харчо з баранини — класичний рецепт
Існують варіації рецепта харчо і без використання яловичини, а на основі баранини. У хід може йти як м’якоть, так і м’ясо на кістці, останнім підходить для варіння найбільш наваристого бульйону.
Інгредієнти:
- баранина — 560 г;
- часникові зубки — 4 шт.;
- рис — 230 г;
- ріпчаста цибуля — 220 г;
- ткемалі — 140 г;
- томатна паста — 15 г;
- волоські горіхи — 110 г;
- хмелі-сунелі — 5 м;
- стручок гострого перцю;
- жменя зелені кінзи і петрушки.
Приготування
Почніть з варіння бульйону, для якого м’ясо повинно провести у воді на мінімальному вогні не менше півтора годин. Коли баранина буде м’якою, охолодіть і наріжте її, а поки м’ясо остигає, всипте в бульйон рис і відваріть його до м’якості. У суп додати засмажку з дрібно нарізаної цибулі з томатною пастою, розведіть ткемалі і приправити страву хмелі-сунелі і пастою з розтертих зубків часнику. Перед зняттям страви з вогню, поверніть в каструлю м’ясо, доповніть суп зеленню і пастою з розтертих волоських горіхів з нарізаним гострим перцем.
Харчо по класичному рецепту можна зробити і в мультиварці. Для цього виконуйте всі етапи приготування в режимі «Варка» або «Суп». Час встановлюється автоматично.
Суп харчо — класичний рецепт приготування
Інгредієнти:
- яловичина — 630 г;
- ріпчаста цибуля — 310 г;
- морква — 140 г;
- томатна паста — 45 г;
- часникові зубки — 5 шт.;
- рис — 135 г;
- волоські горіхи — 85 м;
- жменя зелені петрушки і кінзи.
Приготування
Яловичину залийте двома літрами води і поставте на вогонь на півтори години. Поки м’ясо вариться, приготуйте засмажку з подрібнених овочів, влийте до неї ополоник бульйону і розведіть в ньому томатну пасту. Яловичину вийміть і наріжте, а в отриманому бульйоні відваріть рис до м’якості. Поверніть м’ясо в каструлю, додати засмажку і пасту з волоських горіхів з часником. Приберіть страву з вогню, всипте зелень і залиште все настоятися перед подачею на 15 хвилин.