Від чого допомагає саліцилова мазь?
Саліцилову мазь варто мати в кожній домашній аптечці. Засіб належить до нерецептурної групі і його можна купити практично в будь-якій аптеці. В яких цілях застосовується Саліцилова мазь, як її застосовувати, ви зможете дізнатися з нашої статті.
Саліцилова мазь – фармацевтичний препарат для зовнішнього застосування на основі саліцилової кислоти. В аптеках можна придбати різновиди даного засобу:
- саліцилової-цинкову пасту;
- сірчано-саліцилову мазь.
Загальновідомо, що саліцилова мазь використовується в дерматології при цілому ряді захворювань шкіри запального характеру. Підліткам та їх батькам, особливо цікаво буде дізнатися, чи допоможе саліцилова мазь від прищів.
Показання до застосування саліцилової мазі
Саліцилова мазь надає наступне дію:
- антисептичну;
- кератолітичну (размягчающе-ніжний);
- протизапальна.
Саме терапевтичними ефектами визначається застосування мазі у дерматології. В інструкції до препарату перераховується, від чого конкретно допомагає саліцилова мазь. Відзначимо основні показання:
- вугрі;
- бородавки;
- мозолі;
- інфекційно-запальні утворення (рани, подряпини, опіки тощо);
- піодермія;
- екзема;
- псоріаз;
- іхтіоз;
- жирна себорея;
- пітливість стоп;
- попрілості, в т. ч. у дітей.
Рекомендації по використанню Саліцилової мазі
Саліцилова мазь з концентрацією саліцилової кислоти 1%, 2%, 3%, 5%, 10% і 60% застосовується виключно як зовнішній засіб. При користуванні препаратом неприпустимо попадання речовини на слизові оболонки.
Позбавлення від прищів допомагає саліцилова мазь з низькою концентрацією активної речовини (1%) Препарат не тільки зменшує наявну запалення, але і є надійним профілактичним засобом, що запобігає появі нових вугрів і утворення гнійників. Мазь наноситься тонким шаром на уражені ділянки шкіри. Втирати при цьому засіб у шкіру не рекомендується!
2 і 3%-ная саліцилова мазь застосовується в комплексній терапії екземи, псоріазу, себореї, іхтіозу. У деяких випадках фахівці рекомендують змішувати мазь з вазеліном.
Для лікування інфікованих ран і опікових уражень використовується 5%-ная саліцилова мазь. Попередньо рани промивають антисептичним засобом, очищаючи від некротичних мас, і тільки потім накладають мазь, закриваючи стерильною серветкою і фіксуючи пов’язкою.
10%-ная мазь призначається для видалення мозолів і ороговелостей.
Від бородавок застосовується 60%-ва саліцилова мазь. Речовина є сильним припікаючою засобом, у зв’язку з чим його не можна наносити на родимки, а також бородавки в області геніталій.
Серед питань, які часто задають дерматологів, питання: чи допомагає саліцилова мазь при трихофітії? Для лікування стригучого позбавляючи фахівці рекомендують застосовувати сірчано-саліцилову мазь, яка надає одночасно протимікробну і протипаразитарну дію. Таким чином, саліцилова кислота посилює антимикозные властивості сірки. Курс лікування зазвичай становить 3 тижні (до повного зникнення лишаїв і закріплення результату). Крім того, сірчано-саліцилова мазь з успіхом використовується при лікуванні грибкових захворювань волосистої частини голови.
Від чого допомагає саліцилової-цинкова мазь?
2%-ву саліцилову мазь застосовують разом з цинковою маззю для ліквідації вугрової висипки, в тому числі, комедонов. Ще простіше придбати в аптеці готову саліцилової-цинкову пасту. Даний препарат для зовнішнього застосування володіє подвійним ефектом: