Це один з найбільш яскравих і барвистих свят, щорічно відзначається не тільки в Індії, звідки він походить, але і в багатьох інших країнах. Яка історія свята фарб Холі, ми розповімо у статті.
Весна завжди несе буйство фарб і радості. В кожній країні її прихід відзначають по-різному, але найяскравіше бенкет у світі влаштовують індуси.
Найбільш яскраве свято у світі
Свято фарб Холі, історія якого таїть в собі багато загадок і красивих легенд, завжди супроводжується обсипанням яскравими фарбами або обливанням підфарбованою водою один одного всіма учасниками торжества. Це день добра і миру, тому він не є споконвічно індуїстським святом і відзначається також в інших країнах.
Як відомо, весна – це пора загострення різних хвороб і зокрема ГРВІ, що є особливо серйозною проблемою для країн Азії. Але індуси знайшли вихід – фарби для фестивалю виготовляються з лікарських рослин, що перешкоджають поширенню вірусів, хоча сьогодні все більше використовуються штучні безпечні аналоги.
Святкують Холі в кінці лютого – початку березня протягом двох днів. Як правило, у ці дні на небі повний місяць. Одне з головних заходів – спалення опудала. В цей день також влаштовують ходіння по вугіллю і саме головне святкове дійство – хід, під час якого всі обсипають один одного різнокольоровими фарбами. Ще один атрибут свята – спеціальний напій «тандай», який містить невелику кількість марихуани.
Легенди
Фестиваль фарб Холі має кілька історій виникнення. Одна з легенд розповідає про злий богині Холике, яка вирішила вбити Вишу – бога зберігача світобудови. Вона переконала його зробити самопожертву в ім’я добра, запропонувавши разом згоріти на вогнищі, в той час як сама зла володарка володіла даром, який захищав її від полум’я. І тим не менш, за легендою, Вишу був врятований, а Холіка згоріла на вогнищі. З тих самих пір в це свято роблять її опудало і спалюють.
Також історію свята фарб Холі в Індії пов’язують з легендами про Крішну. А традицію святкування асоціюють з іграми Крішни і гопі (дівчат-пастушок – предвестниц весни).