Короткий зміст статті
Розведення раків у домашніх умовах — важливі моменти, які потрібно знати початківцям
Розведення раків у домашніх умовах — прибутковий бізнес і відмінний спосіб порадувати свою сім’ю делікатесом. Для їх розмноження потрібно лише невелике водоймище або акваріум, якісний корм і мінімальний догляд.
Розведення раків у домашніх умовах давно перестало бути тільки хобі: сьогодні це прибутковий бізнес, що не вимагає серйозних вкладень і підходящий для реалізації, як у великих, так і в незначних обсягах. Це тварина не потребує дорогого кормі і купівлі безлічі аксесуарів для змісту.
Як містити раку в домашніх умовах?
Основний аспект, з яким доведеться визначитися заздалегідь – масштаби виробництва популярного делікатесу. Так як розводити раків у домашніх умовах можна в штучних і проточних водоймах, то все залежить суто від бажання і фінансових можливостей:
Раки в домашніх умовах в акваріумах
Забороняється навіть намагатися розводити цих тварин в одній ємності разом з рибами або кальмарами. Раки можуть вести себе як канібали, знищуючи сусідів по акваріуму. Головне правило – підтримання чистоти води, тому що молодняк гине, як тільки вона зеленіє і в ній з’являються шкідливі мікроорганізми. В число основних рекомендацій, що полегшують розведення раків у домашніх умовах для початківців, також входять:
Розведення раків у басейні в домашніх умовах
Ємкість для розведення можна вирити самостійно і вимостити її дно великим щебенем упереміш з глиною. Вирощування раків в домашніх умовах в басейні має один істотний плюс – його можна вкрити в зимовий період, що збільшити продуктивність мінімум удвічі, оскільки раки тоді не будуть впадати у сплячку під час холодів. Тварини постійно їдять і ростуть, що дасть помітне збільшення у вазі і розмірах кожної особини. Одночасно з ними можна вирощувати деякі види придонних молюсків – перловицу або гребінець.
Рак – догляд в домашніх умовах
Для розведення рекомендується далекосхідні і європейські види тварини, тому що вони невибагливі до умов утримання і недорого коштують. Вони діляться на озерних та річкових раків, але друге неможливо розводити в ємностях зі стоячою водою – їм підходять виключно штучні озера. В іншому догляд складається з дотримання таких правил:
Чим годувати річкового рака в домашніх умовах?
Для живлення молодняку використовуються ті ж продукти, що і для дорослих. Можна самостійно скласти їм раціон, дізнавшись, що раки їдять у домашніх умовах, або купувати готові корми. До складу здорового харчування, в якому потребують ці тварини, обов’язково повинні входити жири, овочі з високим рівнем клітковини, протеїн і мінеральні добавки з кальцієм. Добова норма їжі на одного раку повинна становити 4-5% від його ваги. В неї можуть входити:
- терта морква;
- равлики;
- мертва риба;
- дощові черв’яки;
- запарені зернові культури;
- варену картоплю.
Розмноження раків в домашніх умовах
Щоб розведення було прибутковим, важливо враховувати реальний приплід, який можуть дати молюски. Середньостатистична самка виробляє до 200 рачків в рік, але залишаються живими і виростають до потрібних розмірів тільки 20%. Істотно підвищити цей показник можна, дотримуючись норму корму – тоді старші родичі не будуть поїдати молодняк. Є й інші правила, що сприяють розмноженню при розведенні раків в домашніх умовах: