Практична психологія від Марії Конниковой
Коли автор бестселерів, випускниця Гарварду з докторським ступенем, починала дослідження для своєї третьої книги “Самий великий блеф”, вона навряд чи підозрювала, що польове дослідження затягнеться на кілька років, а крім письменницької слави її буде чекати титул “Королеви покеру” і великі гонорари за перемоги на масштабних покерних змаганнях.
Коли автор бестселерів, випускниця Гарварду з докторським ступенем, починала дослідження для своєї третьої книги “Самий великий блеф”, вона навряд чи підозрювала, що польове дослідження затягнеться на кілька років, а крім письменницької слави її буде чекати титул “Королеви покеру” і великі гонорари за перемоги на масштабних покерних змаганнях.
Марія Конникова – американка радянського походження, дочка іммігрантів, мала за плечима успішну кар’єру письменниці і престижне Гарвардська освіта. Її книги з практичної психології: “Видатний розум: мислити як Шерлок Холмс” та “Психологія недовіри: як не попастися на гачок шахраїв”- визнані бестселерами New York Times і були перекладені на кілька мов. Продовжуючи дослідницьку діяльність з психології, Марія вирішила дослідити феномен успіху: наскільки удача в житті є визначальним фактором, а наскільки сама людина може контролювати свою долю.
Гіпотезу Марія вирішила перевірити за допомогою покерной гри. Саме покер, на думку письменниці, є життєвою алегорією і імітацією того, як люди приймають рішення в повсякденному житті, аналізуючи наявну і відсутню інформацію. Звідси і назва книги “Самий великий блеф”.
Марія вирішила дотримуватися статусу практичного психолога і вирішила навчитися покеру грі з нуля, самостійно занурившись в процес.
Коли дізналися про проект покерні гравці світової величини, вони запропонували письменниці допомогу в осягненні основ класичної карткової гри. Так одним з тренерів Конниковой став сам Ерік Сайдел – член залу слави покеру. За заявою самої Марії, її тренери щиро хотіли, щоб вона досягла успіху. Вони вірили в те, що покер – це більше, ніж просто гра. Вони хотіли вийти за рамки покерних турнірів, застосувати філософію покеру в повсякденному житті.
Сайдел та інші майстра світового масштабу крім навчання теорії також дозволили Марії спостерігати за ними на найбільших світових чемпіонатах. Як згодом зізнавалася Марія в інтерв’ю Pokernews, такий спосіб значно прискорив процес її навчання грі.
Незабаром стороннє спостереження змінилося безпосередньою участю: Конникова вирішила спробувати себе в грі. Під керівництвом Сайдела Марія взяла участь і здобула перемогу в кількох десятках дрібних змаганнях. Відчуваючи себе за покерним столом більш впевнено, Марія стала боротися за призи у вже більш великих турнірах. Так перемога на PCA National championship принесла Конниковой близько 85 тисяч доларів. Всього ж, беручи участь у турнірах в 2018 році, Конникова виграла близько 200 тисяч доларів. Крім грошової винагороди письменниця менш ніж за два роки покерной кар’єри була включена в команду професіоналів PokerStars. Будучи покерним новачком і професіоналом в зовсім іншій області, Конникова здобула перемогу над професійними гравцями і отримала платиновий квиток на турнір PCA 2019 року, який буде проводити PokerStars.
Спочатку вихід “Самого великого блефу” був запланований на 2017 рік, але за останніми даними книга побачить світ тільки в 2019 році. Причина затримки – участь Конниковой у великих покерних турнірах і ретельна підготовка до них.
До числа своїх конкурентних переваг, крім видатних вчителів, вона відносить фундаментальну психологічну освіту. У цієї гри є значна емоційна складова, зазначає Марія. Багато покерні професіонали приймають рішення, ведені стресом. Те, наскільки ти хороший у грі і емоційно стійкий, не має значення. Навіть кращі з кращих, після декількох годин змагань дають волю емоціям. Конникова дивилася за тим, що відбувається з позиції стороннього спостерігача і могла вирахувати, коли рішення суперників були засновані на стресі.
Після отримання великого досвіду участі в змаганнях письменниця заговорила про підтвердження однією з висунутих нею гіпотез: між покером і реальним життям дійсно є аналогія. Гра покеру – це баланс між наявною і відсутньою інформацією. Люди, як учасники гри, приймають рішення на підставі цього балансу.