Короткий зміст статті
Посадка яблуні навесні саджанцями – важливі правила, які потрібно знати новачкам
Посадка яблуні навесні саджанцями полягає в правильній підготовці ями, розташування в ній деревця, грамотному поливі та догляді за ним. З урахуванням рекомендацій можна легко впоратися з цими завданнями і виростити здорове і врожайне дерево.
З наближенням тепла багатьох садівників цікавить посадка яблуні навесні саджанцями. Це дуже корисне і поширене плодове дерево. Однак не всі любителі, особливо початківці, не знають, як посадити яблуню, щоб вона прижилася, менш болісно перенесла маніпуляцію і скоріше стала дарувати урожай.
Як садити саджанці яблуні навесні?
Посадка саджанців яблуні починається з їх купівлі. Придбати потрібно дерево, пристосоване до відібраному регіону проживання. Купуючи яблуню, важливо взяти до уваги взаимоопыляемость сортів, фруктові дерева перекрестноопыляемые і для зав’язі плодів їм потрібні інші дерева або сорту. Обзавестися краще однорічними саджанцями, їх зростання має бути не менше 120-130 див. При транспортуванні коріння деревця повинні бути смочены – їх краще обмотати мокрою матерією і заховати в пакет.
Коли можна садити яблуні навесні?
Плюсом посадки яблуні навесні саджанцями стало те, що до наближення суворої зими деревця вже всебічно зміцнились і впевнено переносять зимівлю. Починають процес, коли стовпчик термометра тримається стабільно вище 0°С, земля відійшла від холодів і відтанула, до прокльовування нирок. Терміни посадки яблунь навесні:
Де садити яблуні на ділянці?
Місце для посадки яблуні потрібно підбирати грамотно:
Рекомендується вкорінювати яблуні на майданчиках, де не росли перш плодові дерева. Після викорчовування старих екземплярів ділянку на 1-2 роки засівають бобовими або луговими травами, потім проводиться зачепив яблуні. Або ж доведеться повністю замінювати грунт в посадкових ямах у зонах поселення саджанців. Цьому дереву подобаються суглинкові ґрунти. Тому, якщо грунт на майданчику глинистий, його потрібно розбавити торфом і річковим піском, якщо піщаний – торфом і гноєм.
Як обрізати саджанець яблуні при посадці?
Навіть при самій акуратною викопуванні з розплідника частина коренів обривається, що порушує баланс між кореневою системою і надземною частиною культури. Обрізка яблуні при посадці навесні відбувається для того, щоб утворювалася крона. Некронированные однорічні саджанці зрізають на висоту 90-110 см від площини землі, у кронированных – зменшують на 1/3 усі гілочки.
Як садити саджанці яблуні?
При укоріненні дерева потрібно чітко дотримуватися правил посадки яблуні – підготувати яму потрібного розміру, удобрити грунт, зафіксувати паросток, потім грамотно про нього піклуватися. Перед процедурою коріння культури треба щедро зволожити. Для цього яблуню можна потримати добу у відрі з водою. Так коренева система насититься вологою, що захистить її від пересихання.
Як підготувати яму для посадки яблуні навесні?
Грамотна посадка яблуні навесні саджанцями виконується завчасно вириту яму. Її потрібно підготувати за 7-10 днів до процедури. Слід дотримуватися такі параметри для лунки:
Підготовка ями для посадки яблуні навесні:
Як правильно садити саджанці яблуні?
У підготовлену яму виробляється правильна посадка саджанців яблуні:
Добрива при посадці навесні яблунь
При посадці яблунь саджанцями яму потрібно забезпечити живильною сумішшю. Для цього верхній шар змішують з органічними добривами (1-2 відра) і мінеральними (200-300 г суперфосфату, 40-60 г хлористого калію або 300-400 г деревної золи). Суміш засипають на дно ями перед садінням. Азотисті сполуки в лунку не вносять щоб уникнути опіків коренів. Через тиждень відбувається новий полив та підживлення саджанців яблуні після посадки. Дерево знову зволожують вагомим об’ємом води, додавши в неї азотовмісні суміші – по 35-40 г нітроамофоски або аміачної селітри на 10 л води.
Як доглядати за саджанцями яблуні після посадки?
Юна культура потребує правильного догляду:
На який рік плодоносить яблуня після посадки?
Початківців садівників цікавить питання – через скільки років плодоносить яблуня після посадки. Це семечковая культура, в середньому від якої варто чекати врожаю лише через 5 років після вкорінення однорічного саджанця. Є сорти з більш швидким плодоношенням – на 3-4 рік дає плоди Уэлси або Лобо, карликові підвиди теж радують більш швидкими врожаями. Якщо в саду укоренити 2-3 річний саджанець, то через 2-3 роки можна вже спробувати з нього яблука. Швидкого плодоношення сприяють сухі та спекотні погодні умови, а дощова погода уповільнює вегетацію.