Короткий зміст статті
Меліса лікарська – властивості та застосування в народній медицині
Меліса лікарська поєднує в собі неперевершений аромат, оригінальний смак і величезну користь для організму. Її з давніх часів використовують у народній медицині і в косметичних цілях, щоб впоратися з різними проблемами.
Ароматне рослина багато додають в чай, не замислюючись про те, що воно приносить організму величезну користь. Меліса лікарська використовується в багатьох народних рецептах для оздоровлення і в косметичних цілях. При цьому не варто забувати про те, що рослина може бути протипоказано деяким людям.
Чим корисна меліса?
До складу рослини входять ефірні масла, дубильні й слизисті речовини, флавоноїди, каротин, аскорбінова кислота та інші корисні речовини. Є в ньому різні макро – і мікроелементи, наприклад, кальцій, калій, залізо, цинк і так далі. Все це обумовлює той факт, що меліса лікарська позитивно позначається на стані організму.
Застосування меліси в народній медицині
Багатий хімічний склад і перелік корисних властивостей робить ароматне рослина поширеним в народній медицині. Меліса – це унікальна рослина, що корисно при захворюваннях серцево-судинної та ендокринної системи. Рекомендовано пити чай, відвари і настої при застудах і запаленнях, а ще при захворюваннях ШКТ та гінекології.
Меліса при виразці шлунку
Вченими була доведена користь ароматної рослини при різних травних захворюваннях. Меліса, корисні властивості якої надають розслаблюючу, болезаспокійливу і спазмолітичну дію. Використовують її для приготування настоянки, яка обволікає слизову і сприяє її відновленню. Пити її потрібно кожен день до покращення.
Інгредієнти:
- свіжі листки – 1 ст. ложка;
- окріп – 2,5 ст.
Приготування:
Меліса при діабеті
При діабеті ефективною є комплексна терапія, яка крім призначених лікарем препаратів допускає використання та народних рецептів. Варто відзначити, що рослина не впливає на ступінь глікемії, але вона надає загальнозміцнюючу дію. Меліса, лікувальні властивості якої доведені вченими, має легку сечогінну дію, що позбавляє від набряків. У деяких випадках при цукровому діабеті виникає екзема, і очищаючі властивості цієї рослини будуть тут також корисними. Рекомендується кожен день пити чай з мелісою.
Меліса при панкреатиті
Народні рецепти, що включають ароматне рослина, корисні при запаленні підшлункової залози, оскільки вони володіють обволікаючим дією. Меліса, користь якої доведена вченими, дає результати вже після першого прийому. Відвари і настої усувають спазми і зменшують больові відчуття. Вони володіють м’яким жовчогінну дію, очищаючи підшлункову залозу від зайвих ферментів.
Інгредієнти:
- лікарська трава – жменя;
- окріп – 200 мл
Приготування:
Меліса для сну
В листках і пагонах знаходиться ефірне масло, яке багате вітамінами і мінералами, а вони обумовлюють седативну дію. Мелісу використовують для того, щоб впоратися з депресією, неврозами і безсонням. Трава меліса в якості заспокійливого засобу дозволена не тільки дорослим, але й дітям. Щоб відчути користь, необхідно випити чашку ароматного чаю.
Меліса від головного болю
Багато людей підтверджують ефективність представленого рослини для швидкого позбавлення від головного болю. З’ясовуючи, ніж корисна меліса для організму, варто вказати, що вона знімає нервові спазми і зменшує шум у вухах. Ефірне масло, що міститься в листі, надає заспокійливу дію і його можна використовувати в ароматерапії. Є різні рецепти з мелісою, так можна просто додати в чай листя або ж приготувати простий відвар.
Відвар від головного болю
Інгредієнти:
- свіжа або суха вода – 1 ст. ложка;
- вода – 200 мл
Приготування:
Меліса в косметології
Корисні властивості рослин з давніх часів використовуються в косметичних цілях. Меліса популярна не тільки в рецептах народної медицини, але і у професійних засобах, які покращують стан шкіри і волосся. Важливо враховувати, що у деяких людей можливе виникнення алергії, тому перед застосуванням обраних рецептів необхідно провести тест на алергію. З’ясовуючи, ніж корисна меліса для жінок, варто вказати, що вона робить шкіру і волосся здоровіше і красивіше.
Меліса для волосся
Рослина завдяки своєму багатому складу здатне зміцнювати коріння, запобігаючи облисіння, зволожувати шкіру і нормалізувати сальність. Описуючи, ніж корисна трава меліса, варто вказати, що вона пом’якшує волосся, захищає, усуває сухість і ламкість, видаляє лаки та інших засобів стайлінгу. Вже після декількох процедур можна побачити хороший результат. Найпростіший спосіб використання меліси – приготування відвару і ополіскування їм волосся.
Відвар меліси для волосся
Інгредієнти:
- листя сухий меліси лікарської – 2 ст. ложки;
- вода – 1 л.
Приготування:
Меліса – маски для обличчя
Листя представленого рослини використовуються для приготування численних засобів, які добре борються з вірусами, бактеріями і нормалізують вироблення шкірного жиру. При регулярному застосуванні можна поліпшити колір обличчя, розгладити дрібні зморшки, позбутися від висипань, зволожити і тонізувати дерму. Меліса для шкіри допоможе впоратися з ознаками втоми, пігментацією, сухістю і лущенням.
Маска для омолоджування і зволоження
Інгредієнти:
- листя меліси – 0,5 ст. ложки;
- жовток – 1 шт.;
- мед – 1 ст. ложка.
Приготування:
Маска від лущення і сухості
Інгредієнти:
- листя меліси – жменя;
- вершкове масло – 1 ч. ложка;
- мед – 1 ч. ложка.
Приготування:
Меліса для схуднення
Люди, які хочуть скинути зайву вагу, можуть в комплексну терапію включати вживання чаю, приготовленого на основі листя меліси. Рослина активує обмін речовин, проводить чистку організму і покращує роботу травної системи. Розбираючись в тому, яка користь від меліси для схуднення, варто згадати заспокійливу дію рослини, що важливо для любителів в стресових ситуаціях поглинати шкідливу їжу. В день потрібно випивати не більше одного літра.
Чим шкідлива меліса?
У деяких випадках рослина може бути небезпечно для здоров’я, тому необхідно враховувати існуючі протипоказання: