Короткий зміст статті
Маніакальна депресія — причини і симптоми психічного розладу
Маніакальна депресія – серйозний психічний розлад, який може привести до виникнення ускладнень. Є перелік симптомів, за якими легко визначити наявність проблеми. Завдяки правильній діагностиці та лікуванню можна добитися повного одужання.
Психіка людини є непередбачуваною, і у багатьох людей спостерігаються відхилення в цій області. Найпоширенішою проблемою є перепади настрою, але зустрічаються і більш серйозні відхилення, які можуть викликати проблеми для людини.
Маніакальна депресія – що це таке?
У медицині виділяють важке психічне захворювання, яке називають біполярним афективним розладом або маніакальної депресії. Для нього характерна зміна настрою від маніакального до депресивного. З’ясовуючи, що таке маніакальна депресія, необхідно зупинити увагу на статистичних даних, так цим захворюванням страждає приблизно 3-7% населення планети. У більшості хворих спостерігаються і інші психічні відхилення. Перші ознаки зазначеного захворювання спостерігаються частіше у віці 30-35 років.
Маніакальна депресія – симптоми
Біполярний афективний розлад було визначено у багатьох відомих особистостей, наприклад, Фрейда, Пушкіна, Гоголя та інших. До основних симптомів відносять патологічно підвищений настрій, незрозумілу мовну і рухову активність, тимчасове збільшення працездатності. Додаткові ознаки маніакальної депресії: виникнення маячних ідей, підвищена самовпевненість і енергійність, надмірна дратівливість або, навпаки, оптимізм, емоційні сплески, неконтрольований апетит та інші.
Маніакальна депресія – причини
Хоч науковці проводять численні дослідження в цій області, до цих пір не вдалося встановити точні фактори, що провокують такі психічні захворювання. Людина з афективним розладом у більшості випадків сам усвідомлює, що у нього є проблеми з психікою, тому й звертається до лікаря. Біполярна маніакальна депресія може бути викликана такими причинами:
Маніакальна фаза біполярного розладу
У цього психічного захворювання виділяють дві основні фази: маніакальну і депресивну. На наявність першої вказує гіпертермія, психомоторне збудження і тахипсихия. Маніакальна психоз має п’ять основних фаз: гипоманиакальная, виражена манія, маніакальне шаленство, рухове заспокоєння і реактивна. Вони можуть чергуватися один з одним, що пояснює нестабільний стан хворого.
Маніакальна депресія – лікування
Якщо чоловік виявив у себе симптоми психічного розладу, то необхідно звернутися до наступних фахівців: невролога, психіатра, психолога і психотерапевта. Щоб виключити серйозні пошкодження мозку, рекомендовано пройти електроенцефалограму, рентген та МРТ. Маніакальна депресія є виліковним захворюванням, але тільки якщо звернутися до лікаря при виявленні перших симптомів. Лікар проводить комплексне лікування, яке включає біологічну, психологічну і соціальну терапію.
Крім цього використовують гомеопатію, яку підбирають в індивідуальному порядку, що допомагає мінімізувати вживання хімії. Трав’яні відвари, які мають заспокійливу дію, повинні підбиратися з дозволу лікаря. Додатково до основного лікування рекомендується виконувати дихальні вправи, медитацію, займатися йогою, часто гуляти на свіжому повітрі і не забувати про здоровий сон.