Короткий зміст статті
Лляне масло для волосся – 7 способів застосування, про яких ви не знали
Прочитайте, чим корисне лляне масло для волосся, і які компоненти в його складі найцінніші. Навчіться правильно використовувати цей продукт для відновлення здоров’я локонів і шкіри голови, спробуйте приготувати прості домашні маски.
Зовнішній вид локонів залежить не тільки від косметичного догляду, але і загального стану здоров’я, гормонального балансу. Лляне масло – універсальний продукт, який підходить і для зовнішнього нанесення, і для прийому всередину. Завдяки комплексному догляду пасма швидко набувають густоту, еластичність і блиск.
Корисне лляне масло для волосся?
Натуральний продукт частіше рекомендується як засіб лікування травних захворювань і патологій шкіри. З’ясувати, чим корисне лляне масло для волосся, допоможе детальний розгляд його складу і хімічних властивостей. У косметології застосовується нерафінований продукт, отриманий методом холодного віджиму. При такому способі виробництва в ньому зберігаються всі корисні речовини.
Склад лляної олії
У плані біологічної цінності описуваний продукт є лідером серед інших рослинних жирів. Олія льону містить рідкісні поліненасичені кислоти Омега-3, 6 і 9. Їх концентрація в 2 рази вище, ніж в якісному риб’ячому жирі, а засвоюваність досягає 95-99%. Додатково у складі лляної олії присутні такі корисні сполуки:
- вітаміни A, K, E, B, F;
- білки;
- антиоксиданти;
- насичені жирні кислоти;
- токофероли;
- мікроелементи (фосфор, кальцій, залізо, магній, цинк).
Лляне масло – користь для волосся
Представлений продукт можна застосовувати в догляді за волоссям будь-якого типу, але краще він підходить при слабкій активності сальних залоз і сухості шкіри голови. Натуральне масло льону – корисні властивості для волосся:
- насичення епідермісу вітамінами;
- глибоке живлення і зволоження цибулин;
- купірування запальних процесів і роздратування;
- усунення сухої лупи та свербежу;
- профілактика облисіння;
- стимуляція росту пасом;
- запобігання перетину і обламування кінчиків;
- захист від негативних зовнішніх впливів.
Лляне нерафінована олія для волосся особливо рекомендується жінкам з пошкодженими волоссям. Пасма, які часто піддаються гарячого укладання, фарбування або освітленню, хімічній завивці або вирівнювання, при регулярному використанні даного рослинного жиру поступово відновлюються. Продукт покращує структуру таких локонів і покриває їх мікроскопічної плівкою (ламінує), додає здоровий блиск, еластичність і слухняність.
Лляне масло для волосся – застосування
Щоб отримати максимально виражений і швидкий позитивний ефект, важливо проводити комплексну терапію. Є 2 способи, як застосовувати лляна олія для волосся: вживати всередину і наносити зовні. Для обох методик важливо придбати високоякісний і повністю натуральний продукт без добавок. Рослинний жир повинен бути нерафінованою, отриманим холодним пресуванням. Він має густу однорідну консистенцію і світло-золотистий відтінок.
Лляне масло всередину для волосся
Денна норма розглянутого продукту при відсутності протипоказань – 1 ст. ложка. Його можна пити натщесерце, додавати в салати і каші, вживати після їжі невеликими порціями, змішувати з овочевими соками. Деяким жінкам зручніше приймати олію льону в капсулах. У такій лікарській формі воно не має характерного гіркуватого присмаку і не викликає відчуття жирної плівки в роті. Дозування визначається індивідуально у відповідності з інструкцією по застосуванню. Курс терапії становить 1-2 місяці, після чого потрібно зробити перерву.
Лляне масло для росту волосся
Описуваний продукт допомагає активізувати «ліниві» фолікули, збільшити густоту, довжину і обсяг пасм. Лляне масло для волосся при систематичному використанні стимулює їх зростання, зміцнює коріння і живить шкіру голови. Рослинний жир можна втирати в чистому вигляді вздовж проділів або додавати його в багатокомпонентні домашні косметичні засоби.
Маска для волосся з лляною олією
Інгредієнти:
- натуральний мед – 2 ст. ложки;
- сира цибулина – 1 шт.;
- лляне масло – 1 ст. ложка.
Приготування, застосування
Лляне масло від випадіння волосся
Перед початком зовнішньої терапії бажано пройти курс внутрішнього вживання продукту. Лляне масло проти випадіння волосся використовується тільки як допоміжний засіб, що зміцнює ослаблені коріння і попереджувала алопецію. Для вираженого ефекту потрібно з’ясувати причини облисіння і усунути їх, косметичного догляду недостатньо.
Маска від випадіння волосся
Інгредієнти:
- свіжовичавлений лимонний сік – 3 ст. ложки;
- ефір лаванди – 2 краплі;
- лляне масло – 2 ст. ложки.
Приготування, застосування
Лляне масло для кінчиків волосся
Представлений продукт ефективно позбавляє від обламування пошкоджених ділянок, попереджає розшарування і перетин локонів. Простий спосіб, як використовувати лляне масло для волосся – щовечора втирати в кінці трохи рослинного жиру і закутувати їх харчовою плівкою. Змивати такий «бальзам» можна тільки вранці, використовуючи м’який шампунь.
Маска для посічених і крихких кінчиків
Інгредієнти:
- косметичний гліцерин – 1 ч. ложка;
- лляне масло для волосся – 1 ч. ложка;
- вітамін Е – 1 капсула.
Приготування, застосування
Лляне масло для шкіри голови від лупи
Цей рослинний жир краще підходить при сухій себореї. Повний курс лікування вимагає використовувати лляне масло для шкіри і волосся протягом 2-х місяців. Після терапії потрібно зробити 2-хнедельный перерву і повторити процедури. Для позбавлення від лупи застосовується чисте лляне масло. Його необхідно трохи підігріти (до 36-37 градусів), втерти в шкіру голови й розподілити по волоссю за допомогою гребеня. Через 2 години під теплової лазнею локони треба ретельно вимити. Маніпуляція виконується 2-3 рази в тиждень.
Лляне масло для сухого волосся
При слабкій активності сальних залоз і зневодненні пасм зачіска виглядає тьмяно і мляво. Лляне масло для пересушеного волосся корисно завдяки вмісту ненасичених жирних кислот і вітамінів. Регулярне нанесення продукту забезпечує відновлення балансу вологи в локонах, підвищення їх пружності і еластичності. Рослинний жир покриває пасма мікроскопічної плівкою, що перешкоджає обезводнення і обламыванию, надає живий і здоровий блиск.
Маска для сухої шкіри голови
Інгредієнти:
- сирий яєчний жовток – 2 шт.;
- лляна олія для волосся – 3 ст. ложки;
- коньяк – 25-30 мл
Приготування, застосування
Лляне масло для фарбованого волосся
Розглянутий продукт, як і будь-які рослинні жири, прискорює вимивання пігменту. З цієї причини перукарі радять використовувати лляне масло для волосся перед фарбуванням, а не після нього. Засіб допоможе відновити структуру локонів, пошкоджених регулярної пігментацією або освітленням. В результаті фарба ляже рівномірніше і протримається довше.
Маска для волосся з олії льону
Інгредієнти:
- косметичний гліцерин – 1 ст. ложка;
- яблучний оцет – 1 ч. ложка;
- лляне масло – 1 ст. ложка;
- ефір лимона – 1 крапля.
Приготування, застосування