Короткий зміст статті
Квітка дзвіночок – як виглядає рослина, яких кольорів буває, особливості різних видів
Квітка дзвіночок пізнаваний по своєрідній формі оцвітини. Існують польові різновиди, поширені по Євразії та види, що знаходяться на межі вимирання. Селекціонери вивели кілька сотень декоративних сортів, в тому числі і кімнатні культури.
Гарний польовий квітка дзвіночок, декоративні сорти якого можна зустріти мало не на кожній клумбі помірних широт, пов’язаний з різними народними легендами та переказами. Рослина відмінно виглядає в групових посадках різної висоти і не вимоглива до догляду.
Опис квітки дзвіночок
Трав’яниста рослина, яке у народі іменується дзвіночком, по науковому називається квітка кампанула (campanula), що в перекладі з грецької і означає «дзвін». Інші прижилися надзвонюючи – дзвіночки, чеботки, синельки. Відноситься до роду Колокольчіковие, який налічує більше трьох сотень видів цих красивих квітів. Зустрічаються однорічні, дворічні та багаторічні форми.
Опис про квітку дзвіночок говорить про його повсюдне поширення по територіях з помірним кліматом. Однак є й вимираючі види, строго охоронювані законодавством різних країн. Дванадцять таких сортів ростуть в Італії і вважаються ендеміками цієї території. Деякі різновиди квітки занесені в Червону книгу Росії.
Як виглядає квітка дзвіночок?
Свою назву рослина отримала за незвичайну форму оцвітини, що нагадує дзвін. Загальний зовнішній вигляд квітки самобутній і його легко відрізнити від інших:
Яких кольорів бувають дзвіночки?
Відтінки пелюсток цього дивного рослини можуть бути різними. Колірна палітра квітки у вигляді дзвіночка починається з білого і закінчується темно-синім. У дикій природі і на клумбах можна зустріти:
- білі дзвіночки, вважаються рідкісними сортами;
- найпоширеніші – небесно-блакитні рослини;
- лілові;
- рожеві;
- фіолетові квіти;
- зустрічаються два кольори сорти з білою серединкою і блакитними або ліловими краями пелюсток.
Де росте квітка дзвіночок?
Ареал, де ростуть квіти дзвіночки, великий. Польові рослини можна зустріти на лугах, лісових галявинах і узліссях, по берегах річок і в ярах. Дзвіночків підходить помірний клімат, і вони ростуть практично повсюдно в Європі та Середній Азії. Добре себе почувають в горах і передгір’ях Кавказу, на Середземноморському узбережжі.
Дзвіночок домашній квітка прикрашає клумби та прибудинкові ділянки по всій Євразії. Він добре виглядає в культурних насадженнях різних форм від бордюрних посадок, до міксбордерів, рокаріїв і кам’яних садів. Не вимоглива до догляду і добре гармонує з іншими польовими квітами. Може висаджуватися як фонове рослина для культур з більш яскравими декоративними характеристиками.
Види дзвоника
Наукова інформація про квітку дзвіночок передбачає поділ різновидів рослини по ряду ознак. За тривалістю життєвого циклу виділяють:
- однорічні рослини;
- дворічники;
- багаторічні форми.
За місцем зростання бувають:
- польові квіти, що ростуть у дикій природі;
- декоративні рослини, сорти яких виведені селекціонерами;
- кімнатний квітка дзвіночок.
Також умовно всі декоративні сорти можна розділити на:
- високорослі, що походять від диких предків, що ростуть на сонячних полях і лугах;
- низькорослі, чиїми прабатьками стали квіти, які виживають на скелях і в гірських районах.
Дзвіночок однорічний
У південних регіонах можливе вирощування однорічних форм квітки дзвіночка, адже вони вкрай теплолюбні. Самі улюблені сорти квітникарів, з коротким життєвим циклом:
Дзвіночок дворічний
Більш довгий життєвий цикл мають дворічні польові квіти-дзвіночки. Серед них:
Дзвіночок багаторічний
Частіше в дикій природі і садівництві зустрічаються багаторічні квіти дзвіночки, які мають найбільшу кількість сортів. Улюблені багатьма професіоналами і новачками різновиди:
Посадка насіння дзвоника
Для всіх сортів дзвоника насіннєве вирощування є найкращим. Виняток становлять махрові різновиди, так як сіянці не здатні зберігати цей ознака і великий ризик відсутності зав’язі. Насіння рослини не вимагають попередньої підготовки перед посадкою. Розсаду можна вирощувати як в контейнерах, так і відкритому грунті.
Коли сіяти насіння дзвоника?
Для вирощування розсади квітки садовий дзвіночок можна використовувати різні схеми посадки:
Де садити дзвіночок?
Навіть враховуючи витривалість і відносну невибагливість рослини, існують кращі місця для його посадки:
Як садити дзвіночок?
Агротехніка вирощування насіння буде відрізнятися в залежності від обраного способу:
Як доглядати за дзвіночками?
На відміну від польової квітки дзвіночка, декоративні сорти для рясного і тривалого цвітіння вимагають певного догляду:
Як поливати дзвіночки?
Для отримання пишного цвітіння декоративні квіти дзвіночки необхідно регулярно поливати:
Розмноження дзвоника
Крім насіннєвого розмноження рослини дзвіночок застосовно і ділення куща. При цьому методі цвітіння настає на наступний рік після посадки ділянки на нове місце. Процес розмноження складається з наступних етапів:
Цікаві факти про кольорах дзвіночках
Рослина з такою довгою історією обросла чималою кількістю легенд і переказів. Існують і цікаві факти про застосування квітки в народній медицині: