Короткий зміст статті
Космея, вирощування з насіння – коли садити?
Пишні кущі космеї відмінно ростуть без особливого догляду і тому їх часто можна зустріти в парках чи біля муніципальних будівель. Вегетативне розмноження цієї квітки хоч і можливо, але практикується досить рідко. Куди частіше космею вирощують з насіння. Як це робиться в статті.
Пришелица з жаркої Мексики, космея не тільки відмінно прижилася на наших просторах, але навіть і стала цілком буденним явищем. Завдяки невибагливості і простотою у догляді ця квітка люблять вирощувати біля шкіл, лікарень і дитячих садів, в парках і скверах, а також домашніх палісадниках. Хоча для цього рослини прийнятно і вегетативне розмноження, найчастіше практикується вирощування з насіння космеї. Про те, чи може при вирощуванні з насіння космея сіятися сама і коли правильно садити це чудове рослина, ми і поговоримо сьогодні.
Може космея сіятися сама?
Більшість сортів космеї чудово розмножуються самосівом. Помножившпи цю особливість на крайню невибагливість, здатність рости на різних грунтах і в різних умовах, отримуємо практично ідеальне рослина для будь-якої ділянки.
Терміни посіву космеї
Висівати космею навесні у відкритий грунт необхідно досить рано – в кінці квітня. На поверхні вскопанной попередньо грядки тонким шаром розподіляють насіння, злегка вдавлюючи їх у землю. Коли космея проклюнеться і трохи зміцніє, а відбувається це зазвичай через 2-3 тижні після закладення насіння в грунт, посіви проріджують. Щоб кущики космеї були пишними і активно цвіли, відстань між ними повинна бути не менше 40-50 див.
Не багато садівники знають, що поряд зі звичною весняним садінням, цілком виправдовує себе і посадка космеї під зиму. У цьому випадку грунт під посадку необхідно підготувати заздалегідь – скопати, вибрати коріння і стебла бур’янів та внести добрива. Досить важливою умовою успіху при цьому є дотримання строків сівби, адже насіння не повинні встигнути прорости до настання морозів. Сіяти насіння космеї під зиму слід не раніше кінця листопада, коли температура грунту на глибині загортання насіння не перевищує +2…+3 градуси.
Особливості вирощування космеї
Як вже говорилося вище, космея відрізняється досить високою пристосовністю до будь-яких зовнішніх умов, однаково добре відчуваючи себе і на глинистих ґрунтах, і на чорноземах. Але щоб вона повною мірою розкрити свою декоративність, при виборі ділянки під посадку необхідно враховувати наступні її особливості: