Китайська вишня
Бархатисті листя і кисло-солодкі ягоди китайської вишні знайомі багатьом з нас з самого дитинства. І сьогодні багато дачники з задоволенням вирощують ранню повстяну вишню в своїх садах. Детальніше про китайської вишні читайте в нашій статті.
Мало кому знайома ця ягода, зростаюча на низеньких кущах з бархатистими листям. У дитинстві було дуже зручно зривати ці крихітні вишеньки – не треба тягнутися і залазити на дерево. Дідусі і бабусі для своїх онуків висаджували і висаджують це рослина в своїх садах, можливо тому одна з народних назв – дитяча вишня.
Повстяна вишня – опис
Виявляється, назва «китайська» – це теж не зовсім по-науковому. Насправді цей кустообразный вид вишні іменується повстяним. Просто батьківщина цієї рослини – Китай, і саме звідти вона в свій час поширилася по всьому світу.
Повстяної вишні так називається завдяки невеликому опушению на пагонах, листках і ягідки. У сорту безліч переваг, таких як стабільно висока врожайність, стійкість до холодів, декоративний зовнішній вигляд, раннє дозрівання плодів.
Збирати вишеньки дуже зручно, тим більш, що вони ніколи не обсипаються. До того ж, китайська вишня володіє масою корисних властивостей. Так в ягодах присутня велика кількість вуглеводів, вітамінів РР і В, а також органічних кислот. Вітаміну С в повстяної вишні більше в 1,5 рази, ніж в інших сортах, а за вмістом заліза вона «переплюнула» яблука.
Крім споживчих властивостей, вишня має прекрасні декоративні характеристики і цими кущиками часто прикрашають огорожі, бордюри, ділянки. На жаль, рослина не може похвалитися великою тривалістю життя – в середньому, вона росте 10 років. Але шляхом омолоджувальної обрізки цей термін можна подовжити майже вдвічі.
Вирощування повстяної вишні
Якщо хочете виростити у себе на ділянці цю ягоду, вибирайте для посадки родючі і нейтральні по кислотності грунту з хорошою дренажною системою. Пам’ятайте, що рослина не любить зайву вологу – вона часом призводить не тільки до зменшення плодоношення, але і до загибелі куща.
Китайська або повстяна вишня любить велику кількість сонячного світла, так що затінені ділянки їй не підходять. Щоб добитися хорошого запилення та плодоношення, краще садити на ділянці кілька примірників і кілька сортів.
Правила догляду за китайською вишнею досить прості. Кущі потребують підгодівлі в період відразу після цвітіння. Знадобляться калійні, фосфорні, азотні і органічні добрива. Щоб уникнути окислення грунту, раз у п’ять років її потрібно вапнувати.
Щорічно крону рослини потрібно проріджувати, залишаючи десяток самих сильних пагонів. Плодоносити вишня почне вже через 3 роки після посадки. З одного куща можна збирати близько 4 кілограмів урожаю.