Короткий зміст статті
Волого знати, відрізняючи индоутки, розведення, утримання, догляд в домашніх умовах та інші нюанси, щоб птах була здоровою і добре набирала вагу. Потрібно подбати про створення відповідного житла і забезпечити необхідним харчуванням.
Як виглядають индоутки, розведення, утримання, догляд в домашніх умовах та інші запитання цікавлять людей, які замислюються над їх розведенням. Птахи не потребують створення особливих умов, а ще вони мають відмінні темпи приросту та рідко хворіють.
Зміст індокачок в домашніх умовах для початківців
Мускусні качки ідеально підходять для розведення, оскільки вони не вимагають створення якихось особливих умов. Наприклад, їм не потрібен водойма, який замінить звичайне корито, яке використовується в якості поїлки. Крім цього, за два місяці пташенята набирають достатню вагу для забою. Якщо догляд та утримання індокачок організовано за правилами, то индоутки не будуть хворіти. Починати розведення слід з 30 голів, але можна, і скоротити число птахів. На кожні п’ять жіночих особин необхідно мати селезня.
Чим відрізняється качка від индоутки?
Зовні мускусний качку легко відрізнити від звичайної, оскільки у неї тіло видовжене і широке. Основна відмінність качки від индоутки – наявність м’ясистого наросту, схожого на той, що є в індички. Коли самці активні, то на голові у них можна побачити цікавий грозний чубчик. Крім цього, варто зауважити, що займатися розведенням індокачок легше, ніж звичайних качок. Виграють вони і при порівнянні м’яса, яке у мускусної качки воно не таке жирне, тому вважається дієтичним.
Породи індокачок для домашнього розведення
Домашні птахи є тихими і невибагливими, а відрізняються вони за кольором пір’я. Вага селезнів становить 4-6 кг, а самок – 2-3 кг. За рік можна отримати 80-120 яєць. Кращі породи індокачок для утримання та розведення будинку:
Догляд за индоутками
Хоч розведення птахів не є складним, все ж є кілька рекомендацій, що стосуються догляду за качками в домашніх умовах:
Чим годувати індокачок в домашніх умовах?
Харчування у качок повинно бути збалансовано, але при цьому вони не є невибагливими в їжі. Годування індокачок в домашніх умовах базується на таких правилах:
Описуючи харчування индоутки, розведення, утримання, догляд в домашніх умовах, важливо приділити увагу і раціону курчат. Добових пташенят можна зварене яйце, яке подрібнюють і насипають на спинку. Наступні два дні готується суміш молока, висівок і відварених яєць. Після цього готуйте мішанку з сиром, цибулею, шпинатом і невеликою кількістю подрібненого зерна. З п’ятого дня додайте в суміш рубане м’ясо, а з десятого – відварну картоплю.
Чому не несуться индоутки?
Статева зрілість настає у віці 6-7 міс. Якщо цікавить, коли починають нестися индоутки, то птахи в більшості випадків відкладають яйця навесні, коли світловий день триває 12-14 ч. Дорослі качки можуть давати яйця ще в лютому, а якщо в пташнику температура буде підтримуватися +19°С, тоді в січні. Пік несучості припадає на червень-липень. Не несуться индоутки, якщо розведення, утримання, догляд в домашніх умовах проводиться неправильно: погане харчування, наявність паразитів, невідповідний вік птахів, занадто часто вилучаються яйця та інші помилки.
Як облаштувати гнізда для індокачок?
Щоб птах в домашніх умовах висиджувала яйця, потрібно подбати про створення гнізда. Для цього можна взяти звичайну коробку з щільного картону. Крім цього, можна використовувати бочки, консервні ємності, плетені кошики тощо. На дно покладіть мішковину або будь-яку іншу натуральну тканину. Розміри гнізда для індокачок розраховані на 3-4 птиці: висота – 40 см, ширина – 30-40 см, а довжина – 50-60 див.
Як посадити индоутку на яйця?
Самка повинна сама проявити бажання і тут мова йде про природному інстинкті. Мускусна качка може відмовитися від гнізда, якщо воно неправильно обладнане, занадто низька температура повітря або кладка нечисленна, оскільки потрібно близько 20 яєць. Є хитрість, як посадити индоутку висиджувати яйця – підготуйте обманку – пластмасові кульки потрібної форми і розміру. Коли квочка починає сідати на муляж, можна почати підмінювати кульки на справжні яйця. Щодня перевіряйте кладку на наявність нових яєць, які слід вилучати.
Хвороби індокачок – симптоми, лікування
Розведення та утримання птахів потребують вивчення розвитку можливих захворювань. Найпоширеніші хвороби індокачок і шкідники: