Короткий зміст статті
Як відучити дитину смоктати палець в будь-якому віці?
Батькам важливо розібратися в тому, як відучити дитину смоктати палець, адже ця звичка не нешкідлива. Подібна проблема може провокуватися різноманітними факторами. При боротьбі з нею потрібно враховувати і вік малюка.
Батькам важливо розібратися, як відучити дитину смоктати палець, адже ця звичка зовсім небезобидна. Чим старша дитина, тим серйознішою є проблема. Однак грамотний підхід батьків та допомога досвідчених фахівців допоможуть впоратися з нею.
Чому дитина смокче палець?
З моменту появи малюка на світ білий у нього з’являються рефлекси та інстинкти. Більшість з них мама розуміє без частки сумніву. Наприклад, малюк плаче – значить прийшла пора змінити йому підгузник або ж зголоднів карапуз, очі тре, і позіхає – спатки хоче. Якщо ж дитина смокче палець, тут мамі складно здогадатися, що відбувається. Панікувати не варто! Не потрібно тут же інтенсивно смикати довідники з педіатрії в надії знайти диво-порада, як відучити дитину смоктати палець. Насамперед необхідно розібратися, чому в малюка з’являється така звичка.
Взагалі, смоктання – це природний рефлекс немовляти. Під час такого процесу одночасно задіяні носоглотковий, блукаючий і трійчастий нерви. Вони забезпечують нормальне функціонування травної системи, активізують мозок і впорядковують протікають у нервовій системі процеси. До того ж дитина біля грудей матері відчуває себе спокійно.
Чому немовля смокче палець?
Виділяють наступні причини розвитку такої звички у дитини:
Чому дитина смокче палець?
У педіатрії наступні 9 місяців після народження малюка називаються періодом «донашивания». Для немовляти немає нічого важливішого, ніж мамині руки і груди. Якщо контакт з якихось причин порушений, дитина відчуває сильний стрес. Коли почуття дискомфорту наростає, дитина намагається себе заспокоїти, взявши пальчик в рот. Перед тим як відучити дитину смоктати палець, потрібно створити для нього відповідні умови умиротворення. З маминими руками при цьому ніщо не зрівняється.
До того ж дитина смокче палець або кулачок, коли у нього прорізуються зубки. У цей період дитина відчуває сильний дискомфорт. Ще б, адже прорізування зубів супроводжується жахливим сверблячкою ясен, чому карапуз стає таким примхливим. Він весь час намагається щось в рот затягти: брязкальце, краєчок подушки, куточок ковдрочки. Всі ці предмети зменшують страждання і здорово відволікають. Проте найзручніше власним кулачком заспокоюватися. На відміну від іграшок та інших предметів, він не загубиться, так і відібрати його ніхто не зможе.
Чому дитина в 3 роки смокче палець?
На думку фахівців, дітки так намагаються відокремитись від неприємної для них навколишнього середовища. Наприклад, малюк смокче палець, якщо чимось стурбований або стривожений. Такі неприємні відчуття у нього можуть виникнути, коли мами поруч немає. Наприклад, тривожний стан його долає, коли малюк знаходиться в дитячому садку. Смоктання пальця – це своєрідний захист. Так малюк заспокоюється і відчуває себе комфортно.
Чому дитина в 6 років смокче палець?
Існує кілька причин розвитку такої звички:
Шкідливо чи ссання пальця для дітей?
Педіатри та інші фахівці з дитячого здоров’я в один голос твердять, що така звичка небезобидна. Якщо дитина смокче палець у сні, при прорізуванні зубів або коли хоче їсти, це ще припустимо. Для дітей більш старшого віку таке «захоплення» може спричинити виникнення негативних наслідків.
Така звичка смоктати палець може стати причиною:
Дитина смокче палець – що робити?
Батькам важливо розуміти, що криками бажаного результату не домогтися. Підвищення голосу і загрози покарання лише погіршать ситуацію. Дитина замкнеться, і ще інтенсивніше буде виявлятися негативна звичка. Тоді батькам доведеться розбиратися не тільки в тому, як відучити малюка смоктати палець, але і як відновити його емоційний стан. Тут вже без допомоги фахівця не обійтися.
Величезною допомогою в тому, як відучити малюка смоктати пальці, будуть рекомендації досвідчених педіатрів. Фахівці сходяться на думці, що батькам потрібно уникати таких помилок:
Можливо відучити дитину смоктати палець?
Це досяжне завдання. Головне – батькам потрібно запастися терпінням. Якщо дитина пхає руки в рот, діяти потрібно м’яко, але впевнено. Батькам важливо хвалити малюка за його досягнення та заохочувати. Як показує досвід, така тактика виявиться більш ефективною, ніж вичитування і лайка. Малюк з гордістю буде прагнути до досягнення нових успіхів.
Як відучити дитину смоктати палець в рік?
Фахівці розробили пам’ятку, допомагає батькам впоратися з цією проблемою. Ось як відучити однорічну дитину смоктати палець:
Як відучити трирічну дитину смоктати палець?
Оскільки проблема у дітей цього віку часто пов’язана з відсутністю уваги з боку дорослих, потрібно виправити ситуацію. Батькам важливо забезпечити своєму чаду такі умови, щоб він відчував себе коханим і бажаним.
Як швидко відучити дитину смоктати палець:
Як відучити дорослу дитину смоктати палець?
Найчастіше подібна проблема у цьому віці носить психологічний характер. З цієї причини допомогою в тому, як відучити дитину смоктати великий палець, стане візит до фахівця. Однак не варто чекати дива і сподіватися, що після першої бесіди з психологом ситуація кардинально зміниться. Хоча він знає, що робити, щоб дитина не смоктав палець, для вирішення даної проблеми потрібно час.
До того ж батькам важливо запастися терпінням і дотримуватися таких порад: