Короткий зміст статті
Гипомания – симптоми і ознаки тривалої гіперактивності
Гипомания – психічний розлад, при якому спостерігається надмірна балакучість, енергійність, ненажерливість. Симптоми цього стану можуть бути у людей творчих професій. Незайвим знати, які причини виникнення цього захворювання і чи можна від нього позбутися.
Активна життєва позиція вважається відмінним показником здорового способу життя. Присутність хорошого апетиту – ознака людського здоров’я. Пристрасть до алкоголю і задоволень притаманне середньостатистичному жителю планети. Однак коли все це у вищій мірі, може бути діагностовано як гипомания.
Гипомания – що це таке?
Відхилення в поведінці людини, що характеризуються тривалою гіперактивністю – це гипомания в чистому вигляді. Цей стан нагадує манію, але не настільки важке в проявах. При ньому спостерігається злегка піднесений настрій, який може бути протягом пари днів. Разом з цим виникає фізична і розумова продуктивність, надмірна енергійність і активність. Якщо порівнювати з манією, то тут немає психотичних симптомів і незначною мірою порушена працездатність і соціальна адаптація.
Гипомания – причини
Однією з найпоширеніших причин виникнення захворювання може бути надмірне вживання таких стимулюючих засобів:
- міцний чай і каву (багато чашок в день);
- енергетичні напої;
- медичні препарати, що стимулюють діяльність мозку.
Ще одна можлива причина виникнення даного стану – гормональні порушення. Патологія щитовидної залози і клімакс або ж післяпологовий синдром можуть спровокувати розвиток захворювання. Психічний розлад може виникнути через деякий час після анорексії або ж голодування. Є ознаки такого стану як гипомания при шизофренії. У хворого крім інших характерних симптомів, душевний підйом, що спостерігається при захворюванні.
Гипомания – симптоми
Такий стан може бути як прихованих, так і очевидним або, як ще називають чистим. У кожного такого психічного розладу є свої ознаки і причини. Їх важливо враховувати під час стратегії лікування. Щоб розпізнати психічний розлад і вчасно почати лікування, важливо знати, які має гипомания симптоми і ознаки. Серед основних:
- надмірна балакучість;
- надмірна соціальна активність;
- гіперсексуальність;
- підвищений апетит, ненажерливість;
- надмірна професійна діяльність;
- не зовсім адекватні судження.
Гипомания і геніальність
Нерідко гипомания виникає у творчих особистостей. Нею можуть страждати композитори, письменники та представники інших творчих професій. Спочатку ними створюються справжні шедеври мистецтва, приходить натхнення і навіть зліт. Однак після цього тривалий час може бути вигоряння. З цієї причини люди творчих професій нерідко п’ють, вживають наркотичні речовини і в результаті все закінчується невдачами. Тут явно виражена чистий гипомания, яку нескладно діагностувати навіть близьким хворого.
Небезпека даного психічного розладу ще і в тому, що людина хоче повернути втрачену енергію і тому вживає стимулюючі препарати, які в наслідку можуть негативно впливати на стан здоров’я, тому при перших ознаках захворювання необхідно негайно звернутися за медичною допомогою. Краще нехай тривога виявиться помилковою, ніж буде ситуація, в якій вже нічого не змінити.
Гипомания і закоханість
Коли людина закохана, все навколо здається преображеною, кращим і яким-то дійсно особливим, а вже тим більше, якщо мова йде про об’єкт любові. Не дарма кажуть, що в такому стані бачиться все в рожевому кольорі». В такий період у закоханого піднесений настрій і йому хочеться творити і жити. Це стан можна сплутати з психічним розладом. Тут важливо знати, що таке гипомания.
Якщо ж душевний підйом пов’язаний тільки з новими почуттями, тоді причин для занепокоєння немає, а в тому випадку, коли закоханості немає, але є всі ознаки даного психічного розладу – це вже привід звернутися за консультацією до фахівця. Не для того, щоб виявити захворювання, а, принаймні, щоб переконатися, що відсутні проблеми зі здоров’ям.
Гипомания – як лікувати?
Навіть якщо людині поставлений такий діагноз, важливо не впадати у відчай, адже гипомания лікується. Однак перш, ніж почати боротьбу з недугою, важливо провести обстеження. Для цього необхідно завчасно вибрати одну з кращих клінік, де є сучасне обладнання і працюють професійні медики. Спочатку необхідно дослідити гормональний рівень. Якщо буде виявлено гіпертиреоз, тоді має бути призначене відповідне лікування.
В обов’язковому порядку потрібно досліджувати кров на вміст психоактивних речовин. Медикам важливо переконатися, що у пацієнта не спостерігалося яких-небудь розладів. Даний психічний стан необхідно лікувати медикаментозно і за допомогою психотерапевтичних методів. Свою ефективність показують препарати карбонат літію, карбазепин. Різні психотерапевтичні сеанси і тренінги допоможуть людині позбутися від недуги, який заважає повноцінно жити.