Короткий зміст статті
Ехінацея – лікувальні властивості і застосування в народній медицині, рецепти
Як збирається і сушиться ехінацея, лікувальні властивості та протипоказання – важлива інформація для людей, які хочуть бути здоровими. Є ряд правил, що стосуються застосування рослини, для отримання максимальної користі.
Частим гостем у кольорових композиціях на присадибних ділянках є ехінацея, лікувальні властивості якої люди дізналися ще в стародавні часи. Важливо знати, як правильно зібрати сировину і потім його використовувати, щоб отримувати тільки користь і виключити можливу шкоду.
Ехінацея – що це?
Поширена квіткова культура прикрашає багато клумби. Для неї характерні вузькі листя овальної форми з невеликими зубчиками. Стебло є шорстким і прямим, а на його розщепленні зверху формується суцвіття у вигляді корзинки, діаметр якої може доходити до 15 див. Ехінацея – це рослина, яка цвіте червоними або коричневими квітами з рожевими або пурпуровими язичками. Спостерігати за цією красою можна в період, починаючи з кінця червня і до перших заморозків.
Заготівля ехінацеї
У рецептах народної медицини частіше використовують квітки і листя, але користю володіють і кореневища рослини. Важливо знати, чим корисна ехінацея, коли збирати для сушіння та як проводити сам процес.
Ехінацея – лікування народними засобами
Рослина використовується в численних рецептах народної медицини, які ефективні при алергіях, ревматизмі і різних запальних процесах. Ехінацея – трава, яка допомагає при зараженні крові, проблеми в роботі печінки і травної системи. Відвари і настої використовують для того, щоб позбутися від стафілококової і стрептококової палички. Рекомендовано рослина для нормалізації показників цукру, що запобігає діабет.
Ехінацея для імунітету
Одне з головних призначень цієї цілющої рослини – стимулювання імунної системи. Ехінацея, змушує макрофаги і лімфоцити виробляти більше корисних речовин, що сприяє підвищенню захисних функцій організму. Є кілька способів, як пити ехінацею для підняття імунітету:
Настоянка ехінацеї при лімфовузлах
При різних захворюваннях спостерігаються запалення лімфатичних вузлів. Зменшити прояв цього симптому допоможе ехінацея, яка бореться з бактеріями, підвищує кількість і якість лейкоцитів. Багатий склад рослини сприяє швидкому загоєнню лімфовузлів і надає знеболюючу дію. Є спеціальний препарат «Лимфонорм», в якому використовується ехінацея з глодом для лімфовузлів. Для отримання результату потрібно приймати по капсулі 2-3 рази на добу під час їжі. Тривалість лікування – місяць.
При запаленні лімфатичних вузлів можна робити компреси, використовуючи настоянку, яка продається в аптеці або ж її легко зробити своїми руками (рецепт вище). Її необхідно розвести теплою водою в рівних пропорціях. У готовому розчині змочіть бинт, складений в декілька шарів. Прикладіть компрес до запалених вузлів на ніч. Для прийому всередину потрібно розвести в 0,5 ст. води 25-40 крапель настоянки. Приймайте такі ліки тричі на день.
Ехінацея при застуді
Вже згадувалося, що квітка є потужним імуномодулятором. Завдяки наявності в складі фітостеринів, ефірного масла і полісахаридів рослина відмінно справляється з запальними процесами і бактеріями. Настій ехінацеї, лікувальні властивості якого великі, слід приймати при появі перших симптомів застуди, щоб досягти максимальних результатів.
Інгредієнти:
- коріння ехінацеї – 1 ст. ложка;
- окріп – 0,5 л.
Приготування:
Ехінацея від герпесу
Оскільки рослина має здатність зміцнювати імунітет, його можна ефективно застосовувати в період лікування вірусних захворювань. Ехінацея перешкоджає розмноженню інфекцій і бактерій всіх видів. Крім цього, вона сприяє швидкому загоєнню ран, завдяки прискоренню процесів регенерації. Якщо приймати народні засоби всередину, то можна впоратися з запаленнями. Ехінацея проти герпесу використовується у вигляді компресів.
Інгредієнти:
- листя і квіти – 2 ст. ложки;
- окріп – 250 мл
Приготування:
Ехінацея в гінекології
Рослинна сировина використовується з давніх часів для лікування різних жіночих захворювань. Цілющі властивості ехінацеї ефективні при інфекціях, які передаються статевим шляхом, і запаленнях, що виникають в сечостатевій системі. Є свідчення, що різні лікарські форми ехінацеї сприяють успішному лікуванню пухлинних новоутворень, що виникають у репродуктивній системі. Ехінацея, лікувальні властивості якої зумовлені багатим хімічним складом, використовується в простому настої.
Інгредієнти:
- квітки і листя – 1 частина;
- трава левзея – 1 частина;
- вода – 200 мл
Приготування:
Ехінацея при мастопатії
Для результативного лікування важливо комплексне лікування. Для підтримки імунної системи при мастопатії рекомендується використовувати народні рецепти, в які входить ехінацея лікарська. Кращі результати дає настоянка, яку можна купити в магазині або зробити самостійно (рецепт згадувався раніше). Цей засіб сприяє нормалізації процесу всмоктування поживних речовин в молочних залозах, а ще вона покращує відтік рідини. Залишилося з’ясувати, як приймати настоянку ехінацеї, так її п’ють три рази на добу по 20 крапель. Тривалість лікування – два тижні.
Ехінацея в косметології
Представлене рослина знайшло своє застосування і домашній косметології. Частіше ехінацею застосовують для приготування відварів і настоїв, які допомагають справлятися з різними проблемами. З’ясовуючи, ніж корисна ехінацея в косметології, варто відзначити її потужні протизапальні та імуностимулюючі властивості. Є багато способів, як використовувати представлене рослинна сировина для догляду за волоссям і шкірою.
Ехінацея для обличчя
Ця рослина є унікальним, оскільки в його складі є речовини, що захищають від руйнувань гіалуронової кислоти. Завдяки цьому вона підтримує водний баланс шкіри і захищає від хвороботворних мікробів. Крім цього, варто відзначити, що засоби, виготовлені на основі ехінацеї, є гіпоалергенними. Ефективна ехінацея від прищів і різних запалень, а ще вона підсилює імунні здатності шкіри.
Екстракт цієї рослини сприяє відновленню тканини і оберігає від лущення і зневоднення. Ехінацея, лікувальні властивості якої підтверджені наукою, активує лімфатичну систему, завдяки чому організм очищається від токсинів і шлаків. Надає квітка омолоджуючу дію і з його допомогою можна поліпшити колір обличчя. Є кілька способів, як можна використовувати ехінацею:
Ехінацея для волосся
Корисні відвари і настої допоможуть зробити шевелюру здоровою і красивою. При регулярному застосуванні можна впоратися з ламкістю і посіченими кінчиками. Локони стануть здоровими, шовковистим, блискучими і слухняними. Крім цього, ехінацея допомагає боротися з випаданням і ламкістю. Для тих, кого цікавить, як застосовувати ехінацею, слід скористатися представленими рецептом.
Інгредієнти:
- цілюща трава – 0,5 ст.;
- окріп – 2 л.
Приготування:
Ехінацея – протипоказання
Варто враховувати, що в деяких випадках представлене рослина може завдати шкоди: