Захворювання кишечника необхідно лікувати не тільки за допомогою спеціальних медикаментозних препаратів, але і дієти, спрямованої на нормалізацію роботи ШКТ. У цій статті розповідається про дієту №4 при захворюваннях кишечника.
Якщо у людини є захворювання, пов’язані з роботою кишечника, то після обстеження будуть призначені відповідні медикаменти, яке неодмінно включають обмеження в харчуванні. Дієту 4 призначають при гострих захворюваннях кишечника, а також при загостренні хронічних патологій, які супроводжуються сильними розладами шлунка. Харчування розроблено таким чином, щоб зупинити процеси гниття, запалення і бродіння, а також воно сприяє нормалізації роботи ШЛУНКОВО-кишкового тракту.
Лікувальна дієта 4 при захворюванні кишечника
Харчування за цією методикою розроблено так, щоб навмисно зменшити кількість вуглеводів і жирів в меню, тому дієту вважають низькокалорійної. Добова калорійність раціону становить приблизно 2000 ккал. Оскільки таку дієту не можна назвати збалансованою, тобто організм не отримує необхідних для нормальної роботи речовини, дотримуватися її тривалий час не можна. Дотримуватися дієти 4 при захворюваннях кишечнику із запорами рекомендується не більше тижня. Цього часу досить, щоб нормалізувати роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Основні принципи цієї методики живлення:
Є певні групи продуктів, які знаходяться під забороною при наявності проблем з кишечником. Заборонено вживати продукти, в яких багато вуглеводів: випічка, макаронні вироби, солодощі, свіжі фрукти і овочі, а також бобові. Виключити з раціону варто копчені і солоні продукти, а також консерви. До важко перетравлюваної їжі відносять жирне м’ясо і рибу. При захворюваннях кишечника під забороною знаходяться наваристі бульйони, масла, соуси і спеції, а також газовані напої і соки. Важлива і температура споживаної їжі, яка не повинна бути занадто гарячою і холодною.
Є також дієта 4б при захворюваннях кишечника, при якій до показань для призначення дієтичного стола №4 додаються проблеми з печінкою, жовчними шляхами і підшлунковою залозою. Добова калорійність повинна становити від 2800 до 3170 ккал. Якщо людина дотримується дієти 4б при захворюваннях кишечника, то кількість необхідних жирів становить 100 г, а вуглеводів 400-450 р.
Меню дієти 4
Меню дозволено складати самостійно, орієнтуючись на подані приклади та існуючі правила.
Варіант №1 меню дієти 4 при захворюваннях кишечника:
Варіант №2 меню при захворюваннях кишечника: