Вишня – досить невибагливе дерево, однак для отримання дійсно хороших урожаїв попрацювати все ж доведеться. Як мінімум – подбати про регулярної обрізки і внесення добрив. Чим підживити вишню восени – читайте у статті.
Вишня, як і будь-яке інше дерево, восени потребує особливої уваги. Він полягає в обробці пристовбурового кола, обрізуванні гілок, влагозарядном поливі і, звичайно, підгодівлі. Але чим удобрювати вишню восени і як провести підгодівлю правильно – ось що цікавить садівників, особливо недосвідчених, в першу чергу.
Як правильно підживити вишню восени?
Не можна не відзначити важливість осінньої підгодівлі. Вона необхідна не тільки для нормального росту і розвитку дерев у вашому прекрасному саду, але і для появи хорошого врожаю.
Якщо говорити про те, коли вносити добрива для вишні восени, то найкращий час – середина або кінець вересня. Справа в тому, що підгодівля посилює сокорух у дереві. Якщо здійснити процедуру пізніше вказаного строку, це загрожує замерзанням вишні взимку.
Вносити добрива можна кількома способами. Органічні перекопують разом із землею пристовбурового кола. Якщо у вас є комплексні сполуки, їх можна розсипати по поверхні перекопаному грунті пристовбурового кола і залити водою. Інший варіант – розчинити складу у воді по інструкції і полити землю навколо стовбура вишні.
Чим підживити вишню восени?
Зупинитися докладніше слід і на те, які саме добрива застосовуються для підживлення вишневих насаджень. Кращий варіант – це звичайно органічні речовини. У цій якості можна використовувати перегній, компост або розбавлений послід птахів.
В якості осінніх добрив для вишні краще застосувати готові мінеральні підгодівлі-комплекси для плодових дерев з посиленим вмістом калію та фосфору, наприклад, «Універсал». Або як варіант – використовувати монопрепарати з цими двома мінералами. Приміром, внесіть в грунт навколо кожної вишні 20-30 г хлористого калію і 30-45 г суперфосфату.
Як бачите, в осінньої підгодівлі вишневих дерев немає нічого складного.