Чи існує кохання?
Питання існування любові і чіткого визначення цього почуття хвилює всі покоління, але розгадати цю загадку не вдалося нікому, тому що кожен вкладає щось своє в це поняття, в залежності від різних факторів.
У кожної людини своя думка з приводу того, чи існує кохання насправді. Практично всі на це питання дають ствердну відповідь, але при цьому кожна людина вкладає в це поняття різний зміст. Саме тому питання про кохання можна вважати риторичним, на який неможливо дати одну конкретну відповідь.
Чи існує справжнє кохання?
Вчені досліджували цю тему багато років, і їм вдалося зробити кілька важливих відкриттів. Приміром, щоб закохатися достатньо всього півхвилини. Саме тому думка про існування кохання з першого погляду цілком має місце бути. Будь-які відносини починаються з періоду закоханості, яка виникає виключно на гормональному рівні. Для цього часу характерні такі відчуття: підвищена емоційність, пристрасть, збільшене сексуальний потяг і т. п. Період закоханості триває від 12 до 17 міс.
Розбираючись в темі, чи існує взаємна любов, варто зауважити, що з віком людина змінює свою думку з цього приводу. Якщо спочатку все побудовано виключно на фізіологічному рівні, то після більшу роль починають грати емоції, відчуття і т. п. На думку психологів, любов не може існувати без трьох важливих складових: дружби, пристрасті і поваги. Крім цього, є теорія, що для того, щоб відносини можна було назвати любов’ю, вони повинні пройти сім різних етапів. Багато людей відчувають розчарування, їх зраджують, а це в підсумку і призводить до висновку, що кохання не існує і все це просто прихильність.
Психологи говорять про те, що, незважаючи на те, що любов багато називають почуттям, насправді, це величезна робота людей, бажаючих побудувати міцні і тривалі стосунки.
Вчені проводили експерименти, розбираючись в тому, чи існує кохання на все життя, чи це тільки міф. У підсумку був зроблений висновок, що відчуття, які виникають до людини на перших етапах відносин, можуть зберегтися протягом багатьох років. Експеримент полягав у тому, що людям показували фотографії других половинок і спостерігали за процесами, що відбуваються в організмі. У цей момент у них активувався процес вироблення дофаміну – нейромедіатора задоволення. Подібний експеримент провели серед пар, які були разом в середньому 15 років. У підсумку виявилося, що фотографії других половинок викликали у них все ті ж почуття і вироблення дофаміну.
Багато людей, розмірковуючи на тему, чи існує ідеальна любов, говорять про почуття, які відчувають до матері і навпаки. Саме ці відчуття неконтрольовані і виникають самі собою. Їх неможливо вбити і зруйнувати, вони вічні.