Короткий зміст статті
Англійський стиль в інтер’єрі – особливості оформлення дизайну кімнат
На Британських островах здавна цінували тонкий смак, якість і вікові традиції. Серед власників елітних заміських садиб англійський стиль в інтер’єрі відноситься до числа найбільш затребуваних. Дане оформлення будинку завжди виглядає елегантно, надзвичайно затишно, аристократично.
За багато століть класичний дизайн будинку зазнав масу змін. Повністю відтворити традиційний англійський інтер’єр у сучасному світі вкрай важко, але можна завжди використовувати основні елементи цього стилю, щоб навколишня обстановка виглядала природно, затишно і по-британськи благородно.
Дизайн інтер’єру в англійському стилі
Якщо ви плануєте звести нову будівлю в британському дизайні, то слід пам’ятати, що віконні та дверні прорізи, всі приміщення будинку слід розташовувати симетрично. Через особливості клімату кімнати англійці робили не надто великими, але споруди зводили в два поверхи зі зручними сходами. Інтер’єр в англійському стилі всім виглядом говорить, що він побудований грунтовно і на століття, здатний надійно зберігати сімейну історію. В ньому зручно проводити час, відпочивати, збиратися з родичами на сімейні свята.
Англійський стиль в інтер’єрі вітальні
У будинках заможних англійців нерідко існували одночасно дві вітальні кімнати – головна і мала. Велике приміщення служило для прийому гостей, а в малому знаходилася бібліотека, тут працювали і відпочивали господарі. Англійський стиль в інтер’єрі квартири проявляється в помітних деталях. Шафи, полиці, тумби купуються з міцного дерева, крісла з високими спинками і характерними «вухами». Оббивка має картатий, квітковий або «шотландський» принт. Обов’язково присутні сувеніри з екзотичних східних країн в етно стилі.
Інтер’єр кухні в англійському стилі
Меблі і сантехніка повинні бути гарними, переважно з природних матеріалів. Мийку британці використовують керамічну, міцна масивні меблі має різьблені прикраси, кам’яні або дерев’яні стільниці. Кухонний інтер’єр квартири в англійському класичному стилі не терпить тісноти. Характерні елементи даної обстановки – окремо стоїть плита з духовкою і масою конфорок, витяжка, габаритний стіл, буфет з величезним числом скриньок і поличок, заповнених посудом і аксесуарами.
Англійський стиль в інтер’єрі спальні
Дерево в обробці спальні присутній обов’язково. З нього виконані панелі, меблі аксесуари. Пол краще робити з паркету або імітувати дане покриття ламінатом. Текстиль вибирати потрібно з натурального полотна високої якості, штори з підхватами і бахромою. Дизайн інтер’єру спальні в англійському стилі в міру строгий, вишуканий. Нерідко крім ліжка з темного дерева, тумб та комода в приміщенні присутній камін, поруч розташовується стильне камінне крісло.
Інтер’єр передпокою в англійському стилі
Хол в даному дизайні має чимало елементів, що зустрічаються в класичній обстановці – аркових прорізів, декорованих ніш, колон. Меблі бажано вибирати фільончасті, з карнизами, з мореного дуба або червоного дерева. Вона відмінно виглядає в передпокої на світлому фоні. Англійський стиль в інтер’єрі приватного будинку проглядається в обробці стін дерев’яними панелями і шпалерами в клітку або смужку. Підлога в передпокої облицьовується плиткою з геометричним орнаментом, складність малюнка залежить від розмірів приміщення.
Англійський стиль в інтер’єрі дитячої
Кімнату дівчаток оформляйте в світлих тонах, для малюків фарби вибираються веселіше. Віддавайте перевагу теплій колірній гамі (коричневий, червоний, бордовий, цегляний колір), розведеної квітами британського державного прапора. Створюється інтер’єр кімнати в англійському стилі за допомогою старовинних і реставрованих предметів меблів. На шпалерах присутні принти із зображенням героїв мультиків, тварин, геральдична символіка, популярні символи Лондона.
Англійський стиль в інтер’єрі ванної кімнати
Стіни в даній кімнаті обшивають деревиною, яка пройшла попередню просочення захисними складами. Зараз її можна замінити сучасної імітацією за допомогою якісного пластика та ламінату. Інтер’єр в англійському сільському стилі відрізняється великими матовими або вітражними вікнами під стелю і масивними дверима. Ванну роблять під мармур і фарфор, ковані ніжки і вигнуті. Крани встановлюються мідні і позолочені з ручками під старовину. Меблі купується значна, габаритна, якщо простору мало, то можна обмежитися одним невеликим шафкою.
Особливості англійського стилю в інтер’єрі
Головні риси традиційної британської обстановки склалися ще в Вікторіанські часи. Вона повинна бути в міру суворої, консервативної, аристократичним, вишуканою. Англійський стиль в оформленні інтер’єрів легко відрізнити за декількома характерними ознаками.
Основні атрибути англійської дизайну:
Сучасний англійський стиль в інтер’єрі
Навіть в Англії манірність виходить з моди і обстановка наповнюється модними елементами, електронними приладами, побутовою технікою. Оббивка вінтажній на вигляд меблів прикрашається сучасними принтами – звіриними візерунками, написами, зірками, портретами. До підбору текстилю потрібно ставитися серйозно, як і раніше широко використовуються теплі ковдри, декоративні подушки, красива драпірування.
Замість реального каміна, який є неодмінним атрибутом даного дизайну, допускається використання реалістичною імітації вогняного порталу. Шпалери в англійському стилі в інтер’єрі сильно змінилися з часом. На стіни нерідко завдають оригінальні зображення, кріплять фотошпалери з британськими омнібус, телефонними будками, іншими характерними для британців картинками.
Англійський сільський стиль в інтер’єрі
У британській провінції повно житлових будинків, побудованих кілька століть тому, консервативні господарі яких намагаються зберігати вінтажну атмосферу часів королеви Вікторії. Антикварні предмети, старомодні стільці, диван, класичний текстиль, незмінний камін в інтер’єрі в англійському стилі, сприяють утворенню потрібної атмосфери. У провінційних будівлях часто є декілька окремих виходів назовні, звідки мешканці безперешкодно виходять на гарний сад.
Сонечко у вітальню проникає через безліч віконних прорізів, роблячи кімнату повітряної і світлою. Зручні дивани, оббиті льоном, стоять недалеко від вогнища, для комфортного відпочинку зимовими вечорами. Кухня в сільському англійському будинку гостинна, тут знаходиться великий стіл, вбудований в стіну вогнище, буфет в традиційному стилі, фарбовані дерев’яні шафки. Спальня може розташовуватися в мансарді. Під скошеною стелею, безпосередньо над ліжком, кріплять старі полотна і фото, підкреслюють ретро стиль.
Старий англійський стиль в інтер’єрі
Спочатку обстановка британської садиби в середньовіччя являла собою коктейль з готики, рококо, елементів класики. Пізніше все це сформувалося в гармонійний георгіанський стиль, позаимствовавший кращі фрагменти своїх попередників. Інтер’єр заміського будинку в англійському стилі практичний і витончений, відмінною рисою його є шикарна трирівнева оздоблення стін. Цокольна частина обшивалася панелями, закривалася плінтусами. Середня частина закривалася шпалерами, гобеленами, дорогими тканинами. Третя частина складалася з карниза і ефектного фриза.
Обов’язково в подібному інтер’єр був присутній камін з дорогою обробкою. Дерев’яні меблі встановлювалася уздовж стін, м’які сидіння і спинки прикрашалися чохлами з тика, ошатними подушками з бантиками. Завершували декорування кімнат картинами і дзеркалами в розкішних рамах з позолотою, дорогими канделябрами з підсвічниками, посудом, прикрасами із срібла та порцеляни в східному стилі.
Стиль в інтер’єрі англійська класика
Остаточний вигляд, славу і широке поширення класичний англійський стиль в інтер’єрі набув за часів знаменитої королеви Вікторії. У ньому переважають кремові, пурпурні, золотисті, гірчичні і коричневі відтінки, теракотова обробка та елементи кольору слонової кістки. Частина стіни обклеювали шпалерами, а інша частина обшивалася деревом. Завжди використовуються плінтуса, молдинги, пілястри, карнизи та інші прикраси. У британських будинках широко застосовуються картини, портрети, гобелени, фото предків.
Підлогу англійці роблять з дерева коричневого або темно-червоного кольору, якісної плитки теплий відтінків. Будь-яке порожнє простір заповнюють сувенірами, художніми полотнами, вазами. Класична меблі в їх будинках має стримані форми, робиться виключно з масиву або шпони. Використовуються дивани честерфілд, банкетки, камінні крісла з високими спинками і вигнутими ніжками. Проста або стьобана оббивка виконується з шкіри або щільною якісної тканини.
Обстановка типового британського будинку випромінює солідність, стриманість, аристократизм, натякає на високий статус власника. Вона сподобається колекціонерів антикваріату і сувенірів, библиофилам, шанувальникам якісних меблів з дерева і натуральних матеріалів. Англійський класичний стиль цінують люди, які обожнюють гармонію в інтер’єрі, симетрію. Тут немає зайвих деталей або дешевих підробок, що натякають на показову розкіш. Реалізувати даний дизайн непросто, але в результаті ви отримуєте домашню атмосферу вищої якості.