Аджика — користь і шкода
Аджика прийшла до нас з Кавказу, тому, як можна здогадатися, вона має пряний смак і вважається досить гострою приправою до страв. Ця стаття розповість про корисні властивості аджики і протипоказання до її включення в раціон.
Традиційна кавказька приправа аджика улюблена багатьма за особливий пекучо-пряний смак. Однак про її інших харчових властивостях обізнані далеко не всі, хоча деяким людям вона взагалі протипоказана. Тому незайвим буде дізнатися трохи більше про користь і шкоду аджики.
Користь аджики
Існує безліч варіантів рецептів цієї приправи, хоча основні її компоненти все-таки незмінні – це гострий перець, пряні трави, сіль. Причому у складі продукту вони присутні в чималих кількостях, впливаючи на її харчові якості.
Користь аджики для організму відзначають не тільки адепти народної медицини, але і фахівці-дієтологи. По-перше, на відміну від інших популярних приправ, наприклад, майонезу та кетчупу, даний продукт має низьку калорійність. Адже в ньому немає ні масла, ні яєць, ні цукру. Тому в ста грамах міститься всього 50 ккал. По-друге, завдяки високому вмісту гострих компонентів, аджика сприяє прискоренню обміну речовин, а значить, допомагає спалювати зайві кілограми у більш інтенсивному темпі. Однак худющим вживати її в їжу все потрібно з оглядкою, оскільки вона відмінно стимулює апетит. І в цьому випадку користь і шкоду аджики виявляються взаємопов’язаними. По-третє, приправа відмінно вбиває мікроби і віруси, тому її часто використовують для лікування простудних захворювань в якості альтернативи малинового варення. А ще, вона сприяє підвищенню тиску, очищає судини і навіть допомагає підвищити потенцію чоловіків.
Протипоказання
Відзначимо ще раз, що складом обумовлена не тільки користь аджики, але і її шкоду для організму. Її ні в якому разі не слід включати в своє меню людям, страждаючим захворюваннями шлунка і кишечника, гіпертонікам і сердечникам. Також не рекомендується їсти цю приправу вагітним, годуючим жінкам, маленьким дітям і алергікам.